Rezultate te kerkimit per termin: +Lumit +Ish

Total: 1765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.446Z

Ndotja e lumit Ishëm, banorët shqetësohen për jetën e tyre

Ndotja e lumit Ishëm është kthyer në një problem të vërtetë për banorët e gjithë rrethit të Krujës. Niveli i lartë i mbeturinave, prejardhja e të cilave është e çfarëdollojshme, e ka bërë t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.974Z

Veliaj te Bregu i Lumit: Investojmë për fëmijët edhe në periferi të Tiranës

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot i pranishëm në zonën e Bregut të Lumit për të inspektuar punimet që po kryhen për ndërtimin e godinave të reja arsimore e sociale dhe 14 ndërhyrje në infrastrukturë, me financim nga Bashkimi Evropian. Garancia që kemi of

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.343Z

Plehërat, si po zgjerohet gangrena te Bregu i Lumit

Është vetëm 4 minuta larg nga ish-Shkolla e Bashkuar Ushtarake. Me makinë shkohet fill.Mjafton të kthehesh majtas në rrugën që të çon në Kinostudio, sapo përfundon muri rrethues i shkollës. Shumëkujt, rrallë herë i ka rënë rruga të kalojë mbi urën e Paskuqanit apo të Babrroit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.198Z

Nënshkruhet për “Korridorin e gjelbër të lumit Lushta”

Nga Express më 26 janar 2011 në ora 19:00 Kryetari i komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati dhe shefja e përkrahjes teknike të UN-Habitatit në Kosovë, Kristina Galecia, kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëfinancimin e projektit për “Korridorin e gjelbër të lumit Lushta”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.347Z

Tiranë, fryhet Lana, evakuohen familje në Babrru dhe Bregu i Lumit. Ushtria në gatishmëri

I gjithë vendi është përfshirë në një mot të keq me reshje të dendura shiu dhe dëbore. Rreshjet kanë shkaktuar problematika dhe në disa zona të Tiranës. Lumi Lana i cili përshkon kryeqytetin mes për mes është fryrë duke dalë arritur në pikën më të lartë të shtratit prej bet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.605Z

Devijimi i lumit Vjosa, konflikti i ri Greqi- Shqipëri

Vjosa do të sjellë një tjetër përmbytje, këtë herë jo banorësh, por të raporterëve mes Shqipërisë dhe Greqisë nëse i shkohet deri në fund një projekt – ideje të nisur në fqinjin tonë jugor. As më shumë e as më pak, rasti është i ngjashëm me Radikën. Një sipërm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.649Z

Devijimi i lumit Radika, LSI:Interpelancë urgjente me Bushatin

Të tjera rreth shkrimit VD PD:Qeveria të reagojë për devijimin e lumit TIRANE- Lëvizja Socialiste për Integrim kërkon interpelancë urgjente me ministrin e Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, në lidhje me  projektin maqedonas të ndërtimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama