Rezultate te kerkimit per termin: +Lutemi

Total: 7369
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.583Z

Martesat gay, Kisha Orthodokse: I lutemi Perëndisë të ndriçojë mendjet e deputetëve

Sa herë janë bërë eksperimente duke krijuar ligje në kundërshtim me ligjet e përjetshme të Perëndisë, ato kanë çuar në katastrofa të mëdha njerëzore dhe shoqërore Tiranë, 18 gusht NOA Sinodi i Shenjtë i Kishës Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë, duke kundërshtuar fort mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.147Z

Zv/presidenti i Venezueles Lutemi per Chavez

Presidenti i Venezuelës, Hugo Chavez, përballet me një rikuperim “kompleks dhe të vështirë” pas një operacioni për heqjen e një tumori. Kështu deklaroi zëvendëspresidenti Nicolas Maduro, i përcaktuar nga Chavez si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.292Z

Krerët e Bashkësive Islame në Ballkan: Lutemi për shëndetin dhe suksesin e Sali Berishës

Kryeministri Sali Berisha priti në një takim krerët e Bashkësive Islame në Ballkan, të cilët do marrin pjesë në konferencën e tyre të gjashtë, që nis në Tiranë. Në një njoftim për shtyp të kryeministrisë, thuhet se Berisha është shprehur se edhe Ballkani mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.562Z

Fiter Bajrami, KMSH me plan organizativ/Brucaj: Lutemi për paqe, gëzim, solidaritet

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj ka përcjellë një mesazh urimi për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit, feste e cila vjen menjëherë pas muajit të shenjtë të Ramazanit. Përmes një deklarate për mediat nga selia e KMSH, Bruçaj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.775Z

Kisha në Shqipëri mbështet Papa Françeskun: Më 7 shtator të lutemi të gjithë për Sirinë

Kisha katolike në Shqipëri iu bashkua nismës se Atit të Shenjtë, Papa Françeskut, i cili shpalli 7 shtatorin si ditë agjërimi dhe lutjeje për paqen në Siri, në Lindjen e Mesme dhe në të gjithë botën. Përmes një deklarate për mediat, lexuar nga famullitari i Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Obama Po lutemi per sherimin e Richard Holbrooke

Presidenti Obama beri me dije se ai dhe bashkeshortja e tij Michel po luten per sherimin e shpejte te Richard Holbrooke i cili iu nenshtrua nje operacioni delikat ne aorte. 69-vjecari Holbrooke i derguari i posacem i SHBA per Afganistanin dhe Pakistanin u ndie keq te shtunen ne mbremje teksa ishte d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.043Z

Meshe ne Katedralen e Shkodres Lutemi per paqe

Ne Meshen e Shenjte te se dieles ne Katedralen Shen Shtjefni te Shkodres eshte drejtuar nje lutje e vecante per paqe dhe dite me te mira ne vend pas demonstrates se dhunshme te 21 Janarit ne Tirane. Gjate fjales se tij para besimtareve famullitari i Shkodres Dom Gjovalin Sukaj ka drejtuar lutjen p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama