Rezultate te kerkimit per termin: +Lutemi

Total: 7369
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.147Z

Zv/presidenti i Venezueles Lutemi per Chavez

Presidenti i Venezuelës, Hugo Chavez, përballet me një rikuperim “kompleks dhe të vështirë” pas një operacioni për heqjen e një tumori. Kështu deklaroi zëvendëspresidenti Nicolas Maduro, i përcaktuar nga Chavez si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.292Z

Krerët e Bashkësive Islame në Ballkan: Lutemi për shëndetin dhe suksesin e Sali Berishës

Kryeministri Sali Berisha priti në një takim krerët e Bashkësive Islame në Ballkan, të cilët do marrin pjesë në konferencën e tyre të gjashtë, që nis në Tiranë. Në një njoftim për shtyp të kryeministrisë, thuhet se Berisha është shprehur se edhe Ballkani mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.562Z

Fiter Bajrami, KMSH me plan organizativ/Brucaj: Lutemi për paqe, gëzim, solidaritet

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj ka përcjellë një mesazh urimi për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit, feste e cila vjen menjëherë pas muajit të shenjtë të Ramazanit. Përmes një deklarate për mediat nga selia e KMSH, Bruçaj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.775Z

Kisha në Shqipëri mbështet Papa Françeskun: Më 7 shtator të lutemi të gjithë për Sirinë

Kisha katolike në Shqipëri iu bashkua nismës se Atit të Shenjtë, Papa Françeskut, i cili shpalli 7 shtatorin si ditë agjërimi dhe lutjeje për paqen në Siri, në Lindjen e Mesme dhe në të gjithë botën. Përmes një deklarate për mediat, lexuar nga famullitari i Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Obama Po lutemi per sherimin e Richard Holbrooke

Presidenti Obama beri me dije se ai dhe bashkeshortja e tij Michel po luten per sherimin e shpejte te Richard Holbrooke i cili iu nenshtrua nje operacioni delikat ne aorte. 69-vjecari Holbrooke i derguari i posacem i SHBA per Afganistanin dhe Pakistanin u ndie keq te shtunen ne mbremje teksa ishte d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.043Z

Meshe ne Katedralen e Shkodres Lutemi per paqe

Ne Meshen e Shenjte te se dieles ne Katedralen Shen Shtjefni te Shkodres eshte drejtuar nje lutje e vecante per paqe dhe dite me te mira ne vend pas demonstrates se dhunshme te 21 Janarit ne Tirane. Gjate fjales se tij para besimtareve famullitari i Shkodres Dom Gjovalin Sukaj ka drejtuar lutjen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.396Z

Meta shtron Iftar: Pavarësishtbindjeve politike, lutemi në shqip

Të tjera rreth shkrimit FOTO Bashkëjetesa fetare është një nga vlerat më të mëdha që kemi ne si shoqëri dhe si komb. Kështu ka deklaruar kryetar i Kuvendit Ilir Meta gjatë një darkë iftari me rastin e Muajit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama