Rezultate te kerkimit per termin: +Lutemi

Total: 7369
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.562Z

Fiter Bajrami, KMSH me plan organizativ/Brucaj: Lutemi për paqe, gëzim, solidaritet

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj ka përcjellë një mesazh urimi për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit, feste e cila vjen menjëherë pas muajit të shenjtë të Ramazanit. Përmes një deklarate për mediat nga selia e KMSH, Bruçaj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.775Z

Kisha në Shqipëri mbështet Papa Françeskun: Më 7 shtator të lutemi të gjithë për Sirinë

Kisha katolike në Shqipëri iu bashkua nismës se Atit të Shenjtë, Papa Françeskut, i cili shpalli 7 shtatorin si ditë agjërimi dhe lutjeje për paqen në Siri, në Lindjen e Mesme dhe në të gjithë botën. Përmes një deklarate për mediat, lexuar nga famullitari i Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Obama Po lutemi per sherimin e Richard Holbrooke

Presidenti Obama beri me dije se ai dhe bashkeshortja e tij Michel po luten per sherimin e shpejte te Richard Holbrooke i cili iu nenshtrua nje operacioni delikat ne aorte. 69-vjecari Holbrooke i derguari i posacem i SHBA per Afganistanin dhe Pakistanin u ndie keq te shtunen ne mbremje teksa ishte d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.043Z

Meshe ne Katedralen e Shkodres Lutemi per paqe

Ne Meshen e Shenjte te se dieles ne Katedralen Shen Shtjefni te Shkodres eshte drejtuar nje lutje e vecante per paqe dhe dite me te mira ne vend pas demonstrates se dhunshme te 21 Janarit ne Tirane. Gjate fjales se tij para besimtareve famullitari i Shkodres Dom Gjovalin Sukaj ka drejtuar lutjen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.396Z

Meta shtron Iftar: Pavarësishtbindjeve politike, lutemi në shqip

Të tjera rreth shkrimit FOTO Bashkëjetesa fetare është një nga vlerat më të mëdha që kemi ne si shoqëri dhe si komb. Kështu ka deklaruar kryetar i Kuvendit Ilir Meta gjatë një darkë iftari me rastin e Muajit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.302Z

Kurban Bajrami, Bruçaj uron besimtarët: Të lutemi e të festojmë të bashkuar

Kreu i Komunitetit Mysliman Skënder Bruçaj ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Bruçaj tha se në këtë atmosferë festive këshillohet që të gëzojmë sa më shumë zemra, të shtrohen sofrat, të shtrëngohen duart e miqësisë, të vizitohen të afërmit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.930Z

Jahjaga: Të lutemi për paqe, siguri dhe begati për gjithë njerëzimin

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e Festës së Pashkëve, i dërgoi një mesazh urimi Ipeshkvit të Ipeshkvisë së Kosovës, imzot Dodë Gjergji dhe të gjithë besimtarëve katolikë. "Më lejoni që në emrin tim personal, por edhe në emër të Institucioneve d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama