Rezultate te kerkimit per termin: +Lutemi

Total: 7369
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.043Z

Meshe ne Katedralen e Shkodres Lutemi per paqe

Ne Meshen e Shenjte te se dieles ne Katedralen Shen Shtjefni te Shkodres eshte drejtuar nje lutje e vecante per paqe dhe dite me te mira ne vend pas demonstrates se dhunshme te 21 Janarit ne Tirane. Gjate fjales se tij para besimtareve famullitari i Shkodres Dom Gjovalin Sukaj ka drejtuar lutjen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.396Z

Meta shtron Iftar: Pavarësishtbindjeve politike, lutemi në shqip

Të tjera rreth shkrimit FOTO Bashkëjetesa fetare është një nga vlerat më të mëdha që kemi ne si shoqëri dhe si komb. Kështu ka deklaruar kryetar i Kuvendit Ilir Meta gjatë një darkë iftari me rastin e Muajit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.302Z

Kurban Bajrami, Bruçaj uron besimtarët: Të lutemi e të festojmë të bashkuar

Kreu i Komunitetit Mysliman Skënder Bruçaj ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Bruçaj tha se në këtë atmosferë festive këshillohet që të gëzojmë sa më shumë zemra, të shtrohen sofrat, të shtrëngohen duart e miqësisë, të vizitohen të afërmit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.930Z

Jahjaga: Të lutemi për paqe, siguri dhe begati për gjithë njerëzimin

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e Festës së Pashkëve, i dërgoi një mesazh urimi Ipeshkvit të Ipeshkvisë së Kosovës, imzot Dodë Gjergji dhe të gjithë besimtarëve katolikë. "Më lejoni që në emrin tim personal, por edhe në emër të Institucioneve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.473Z

"Ju lutemi jepini Cezarit ate qe i takon Cezarit"

        Zoti minister i mbrojtjes, behuni avokat i ish-ushtarakeve dhe promotori i zgjidhjes se ketij problemi, pasi ato nuk mund te presin e te durojne pafundesisht. Zoti minister i Financave zgjidheni gryken e thesit dhe mos i zvarrit me kerkesat e drejta te ushtarakeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.002Z

Fundi 2017- fillimi 2018 rrezikohemi nga tërmetet. Ti lutemi Zotit

Fundi i vitit 2017 dhe fillimi i vitit 2018, për Shqipërinë përkojnë me vitet e rrezikshmërisë së lartë të tërmeve. Shefi i Emergjencave Civile Shemsi Prençi bëri sot një përllogaritje të tërmeteve të 1967 dhe periudhën e kthimit të tyre një herë në 50 vite sipas Gjeoshkencës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.063Z

Itali, Bersani: Nuk i lutemi Grillos, jemi gati për ndryshim

ITALI - Pier Luigi Bersani ka paraqitur raportin e tij në takimin e rëndësishëm të Partisë Demokratike zhvilluar sot në Romë. Puna, të drejtat, ambienti, arsimi janë ndër pikat e paraqitura nga programi i Pier Luigi Bersanit. Sekretari i përgjithshëm i PD-së është shprehur gjithashtu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama