Rezultate te kerkimit per termin: +Lvizja

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.080Z

PLL, Spahia: Tani më shumë njohje për Kosovën

Partia Lvizja e Legalitetit, prmes kryetarit Ekrem Spahia, prshndeti dje vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis pr Kosovn dhe e konsideron at nj prfundim logjik t sakrificave, prpjekjeve, por edhe maturis s popullit shqiptar t Kosovs pr t’i shptuar gjenocidit serb dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

LSI: Shqipëria sdo të humbë shansin historik

Lvizja Socialiste pr Integrim vlerson se rezoluta e Parlamentit Evropian sht udhrrfyesi m i mir q duhet t ndjek politika shqiptare pr t mbrritur n standardet t cilat t bjn t mundur q Shqipria t marr statusin e vendit kandidat pr n Bashkimin Evropian. Kt qndrim mbajti dje Lvizja S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.703Z

Rama: Takimi i PS-së, mbledhje e parëndësishme

LSI është e fokusuar te prioritetet e integrimit Takimi i Komitetit pr Evropn Juglindore t Internacionales Socialiste ishte nj mbledhje e parndsishme, prandaj Lvizja Socialiste nuk shtpjes e saj. Kshtu e ka shpjeguar dje sekretari i Prgjithshm i LSI-s, Luan Rama, mungesn e ksaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.315Z

Rezultatet perfundimtare per 272 bashki dhe komuna

Qarku Berat Komuna KUTALLI SHPETIM VRAPI Aleanca per te Ardhmen 2816 DRITAN SULA Aleanca per Qytetarin 1911 LEVIZJA SOCIALISTE PER INTEGRIM 1615 PARTIA DEMOKRACIA SOCIALE 2587 PARTIA BASHKIMI PER TE DREJTAT E NJERIUT 394 Qarku Berat Komuna LUMAS ZARIF SALAJ Aleanca per Qytetarin 1345 P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.202Z

Topi: Reforma në drejtësi, kushtëzon liberalizimin e vizave

Presidenti i Republiks Bamir Topi, i kaapel klass politike shqiptare, q t dal prtej debatit t dits dhe t bashkpunoj n mnyr q t mundsoj reformen n drejtsi, pa t ciln sipas kreut t shtetit, lvizja e lir e qytetarve nuk mund t arrihet. N fjalen e tij, si kryetari i Kshillit t Lart t Drejtsis, Topi tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.873Z

Tregu kosovar i varur nga Serbia

Tregu i Kosovs, q nga paslufta, vazhdon t mbett i varur nga produktet e importuara nga Serbia. Ky sht konstatimi n tryezn me tem “Ndikimi i politiks n prodhimin vendor”t organizuar nga lvizja Vetvendosje,ku prodhuesit kosovar kan shprehur paknaqsit pr pabarazin n treg. "Kufij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Rezoluta e PE-së, PR: Qeveria përmbushi reformat

PR-ja prshndeti dje miratimin e rezoluts pr Shqiprin nga PE-ja q, sipas saj, shnon arritjen m madhore n procesin e heqjes prfundimtare t vizave pr shqiptart, proces n t cilin, sipas Traktatit t Lisbons, vota e Parlamentit Evropian sht prcaktuese. Republikant prmes nnkryetarit Aleksandr Garuli shpr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama