Rezultate te kerkimit per termin: +Lvizja

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.202Z

Topi: Reforma në drejtësi, kushtëzon liberalizimin e vizave

Presidenti i Republiks Bamir Topi, i kaapel klass politike shqiptare, q t dal prtej debatit t dits dhe t bashkpunoj n mnyr q t mundsoj reformen n drejtsi, pa t ciln sipas kreut t shtetit, lvizja e lir e qytetarve nuk mund t arrihet. N fjalen e tij, si kryetari i Kshillit t Lart t Drejtsis, Topi tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.873Z

Tregu kosovar i varur nga Serbia

Tregu i Kosovs, q nga paslufta, vazhdon t mbett i varur nga produktet e importuara nga Serbia. Ky sht konstatimi n tryezn me tem “Ndikimi i politiks n prodhimin vendor”t organizuar nga lvizja Vetvendosje,ku prodhuesit kosovar kan shprehur paknaqsit pr pabarazin n treg. "Kufij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Rezoluta e PE-së, PR: Qeveria përmbushi reformat

PR-ja prshndeti dje miratimin e rezoluts pr Shqiprin nga PE-ja q, sipas saj, shnon arritjen m madhore n procesin e heqjes prfundimtare t vizave pr shqiptart, proces n t cilin, sipas Traktatit t Lisbons, vota e Parlamentit Evropian sht prcaktuese. Republikant prmes nnkryetarit Aleksandr Garuli shpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

Lvizja e njerzve n nj bot t pasigurt

Me fillimin e shekullit te ri edhe rreziqet ndaj miliona njerezve te shperngulur nga vendbanimet e tyre jane shtuar. Edhe pse sot kufijte jane me te hapur si rezultat i proesit te globalizimit , levizjet e njerezve neper bote perbejne ende nje fenomen problematik dhe jo te sigurte. Data 20 qershor,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.755Z

“Lvizja e lir, kyce pr integrimin”

Lëvizja e lirë ka qenë kryefjala e takimit të përbashkët të katër presidentëve të vendeve të rajonit të mbledhur në Prizren. Në konferencën për shtyp të mbajtur në përfundim të takimit, presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, ka deklaruar se lëvizja e lirë është një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

PLL: Të ardhurat nga privatizimet, për ish-pronarët dhe të përndjekurit

do e ardhur q prfitohet nga privatizimet e objekteve shtetrore, duhet t prdoret pr dmshprblimin e ish-t prndjekurve politik dhe ish-pronarve. Kshtu shprehet nnkryetari i Partis Lvizja e Legalitetit, Murat Basha. “Si nj parti e ndjeshme karshi fateve t vendit dhe prfaqsuese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.863Z

PLL, Spahia: Reforma zgjedhore, prioritet i politikës

Legalistt prmes kryetarit Ekrem Spahia krkojn q reforma zgjedhore t jet prioritet i politiks dhe institucioneve prkatse pr t eliminuar n koh mangsit e konstatuara n zgjedhjet e kaluara parlamentare dhe pr t prmbushur rekomandimet e OSBE/ODIHR-it. N kuadrin e takimeve me struktura

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama