Rezultate te kerkimit per termin: +Madh

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.804Z

Aleksandri (jo aq) i Madh

Në librat historikë perëndimorë Aleksandri i Madh i Maqedonisë portretizohet si një pushtues dhe udhëheqës legjendar. Por literatura historike persiane ka një këndvështrim krejt tjetër për të.Çdo vizitor, turist, historian apo i apasionuar i historisë që viziton rrënojat e qytetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.284Z

Përmendorja e Aleksandrit të Madh

NEXHMEDIN SPAHIU U ngrit në Shkup përmendorja e madhe e Aleksandrit të Madh apo Lekës së Madh, siç e quajmë ne shqiptarët. Kjo po kundërshtohet nga grekët dhe shqiptarët. Pse grekët e kundërshtojnë, kjo është e kuptueshme. Grekët duan të gjejnë vëng për konflikt me fqinjin e vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.768Z

Chelsea, kërcënim i madh

Nga Express më 05 shtator 2011 në ora 18:30 Menaxheri i Manchester Unitedit Sir Alex Ferguson ka pranuar se Chelsea paraqet “kërcënim të madh” për ekipin e tij në mbrojtje të titullit në Premierligë këtë sezon. Përballja e parë mes tyre në sezonin e ri do të jetë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.263Z

Eksperimenti i madh Rama

HENRI ÇILI Edi Rama artikuloi mbrë-më në emisionin TOP STORY esencën e ofertës së tij personale politike të 28 qershorit. Ndihmuar dhe nga panelet e gjera, të dy emisioneve të tjera kryesore në Top Channel, Top Show dhe SHQIP, mbrëmë pamë të zbërthyer profilin politik të Edi Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.536Z

Tribunë për Konstantinin e Madh

Të hënën, më 19 dhjetor, në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare të Kosovës, mbahet tribuna kushtuar ‘Konstantinit të Madh’.Me iniciativën e Asociacionit për Zhvillim të Galabit “Galabri”, Shoqata Kulturore e Kosovës “Anton Pashku”, Shoqata “Miqtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.113Z

Bëjeni Lulzimin të madh përsëri!

Nga Mero Baze   Të gjithë demokratët ndjeheshin pak në siklet që Aleanca Kuq e Zi i ishte bashkuar kauzës së tyre, duke u turbulluar kujtesën dhe duke u prishur seriozitetin. Por e keqja nuk paska fund. Tani PD duket se po bëhet një bisht qesharak i AK. Gazeta zyrtare e PD, në p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.716Z

KONSTANDINI I MADH NË TIRANË

Gazeta Shqip(DHE QASJA JONË NDAJ HISTORISË) NDUE DEDAJ Sjellje e vakët me historinë e hershme Të shtunën në Tiranë mbahet një konferencë shkencore disi e veçantë mbi historinë. Ajo i kushtohet një personaliteti të rrallë historik për nga përmasat dhe rëndësia, siç është Konsta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama