Rezultate te kerkimit per termin: +Magazinimi

Total: 245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.791Z

Bruto produkti vendor shënon rënie

Bruto produkti vendor (BPV) në tremujorin e dytë të vitit 2014 shënon rënie për 2.5%, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit 2013, ka bërë të ditur Agjencia e Statistikave të Kosovë (ASK) e cila ka publikuar BPV-në për tremujorin e dytë të vitit 2014 (TM2-2014), sipas aktivitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.449Z

22 sulme të reja kundër IS-it në Irak dhe Siri

Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar sot se forcat e koalicionit që udhëheq, kanë kryer të premten 16 sulme ajrore kundër caqeve të grupit Shteti Islamik (IS) në Irak dhe gjashtë sulme të tjera në Siri. Në Irak, një sulm ka godi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.183Z

Rusi, një i vdekur dhe tre të plagosur nga shpërthimi i granatës

Mediat ruse raportojnë se një person e shpërtheu një granatë në qytetin Khabarovsk, duke vrarë vetën dhe plagosur tre persona të tjerë. Zyrtarët lokal kanë thënë se dyshohet se personi dëshironte të vidhte një zyre të një kompleksi magazinimi. Policia lokale njoftoi se hetuesit po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.227Z

Serbia dhe Rusia, marrëveshje miliarda dollarësh për një tubacion nafte

Serbia dhe Rusia thonë se një marrëveshje prej disa miliarda dollarësh për një tubacion nafte, nëpër të cilin do të kalojë gaz natyror nga Rusia nëpër Serbi drejt Europës perëndimore, mund të finalizohet brënda 60 ditësh.Kryeministri serb Mirko Cvetkoviç dhe ministri rus i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.379Z

Rrogozhinë, mblidhen 203 armë

09/12/2004   Fushata për dorëzimin vullnetar të armëve zbret në Rrogozhinë. Dje paradite, në këtë qytet, u zhvillua ceremonia e grumbullimit të 203 armëve të ndryshme. Zëdhënësja për shtyp e Policisë së Qarkut bën të ditur se ishin të pranishëm në këtë aktivitet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.366Z

Holandë, 35-vjeçari shqiptar kapet me 109 kg kokainë në banesë

Një sasi prej 109 kg kokainë është gjetur në banesën e një shqiptari në një nga lagjet më të shtrenjta të Roterdam të Holandës. Mediat vendase bëjnë me dije se sjellja e çuditshme e 35 vjeçarit shqiptari bëri që policia të ushtronte kontrolle në banesën e tij, duke gjetur një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.214Z

Ligji i ri perjashtohet futja e shashkave nga importi

25/11/2010Afrimi i festave te fundvitit kthehet ne makth per qytetaret Specialistet Fjalen e fundit duhet ta thote Ministria e Mjedisit Ne ligjin e ri te lendeve plasese per perdorim civil nuk jane perfshire ato qe rendom ne gjuhen popullore jane quajtur shashka dhe qe per festat e fundvitit jane kt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama