Rezultate te kerkimit per termin: +Magazinimi

Total: 245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.315Z

Ruli: Nuk ka abuzime me rritjen e çmimit të bukës

Ministri i bujqësisë Genc Ruli ka deklaruar se nuk ka abuzime me rritjen e çmimit të bukës por se kjo rritje ka ardhur si pasojë e importit të miellit. Sipas tij prodhimi vendas plotësoi vetëm 20 përqind të nevojave dhe prodhuesit vendas nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.406Z

Kukes, prodhimet bujqesore nuk dergohen ne treg

Fermeret qe merren me kulturen e patates ne zonen e Kukesit, po vuajne mungesen e funksionimit te magazines se grumbullimit te patates. Ne keto dite qe po mblidhet prodhimi ata detyrohen qe t'i fusin serish ne toke. Tregu i Kukesit ka patur nje investim prej rreth 1 milione dollaresh amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.068Z

Barnat e gjetura nga kontrolliI ministrise jane te 2008-es

Keto medikamente jane stoqe te 2008 dhe ruhen ne magazine ne pritje te nje vendimi per asgjesim.Jane materiale dhe medikamente te skaduara qe ruhen ne kushte magazinimi dhe nderkohe kemi hapur procedurat e nevojshme pasi ne baze te ligjit evadimi dhe asgjesimi i ketyre medikamenteve kerkon nderhyrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.791Z

Bruto produkti vendor shënon rënie

Bruto produkti vendor (BPV) në tremujorin e dytë të vitit 2014 shënon rënie për 2.5%, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit 2013, ka bërë të ditur Agjencia e Statistikave të Kosovë (ASK) e cila ka publikuar BPV-në për tremujorin e dytë të vitit 2014 (TM2-2014), sipas aktivitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.449Z

22 sulme të reja kundër IS-it në Irak dhe Siri

Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar sot se forcat e koalicionit që udhëheq, kanë kryer të premten 16 sulme ajrore kundër caqeve të grupit Shteti Islamik (IS) në Irak dhe gjashtë sulme të tjera në Siri. Në Irak, një sulm ka godi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.183Z

Rusi, një i vdekur dhe tre të plagosur nga shpërthimi i granatës

Mediat ruse raportojnë se një person e shpërtheu një granatë në qytetin Khabarovsk, duke vrarë vetën dhe plagosur tre persona të tjerë. Zyrtarët lokal kanë thënë se dyshohet se personi dëshironte të vidhte një zyre të një kompleksi magazinimi. Policia lokale njoftoi se hetuesit po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.227Z

Serbia dhe Rusia, marrëveshje miliarda dollarësh për një tubacion nafte

Serbia dhe Rusia thonë se një marrëveshje prej disa miliarda dollarësh për një tubacion nafte, nëpër të cilin do të kalojë gaz natyror nga Rusia nëpër Serbi drejt Europës perëndimore, mund të finalizohet brënda 60 ditësh.Kryeministri serb Mirko Cvetkoviç dhe ministri rus i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama