Rezultate te kerkimit per termin: +Malit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.501Z

Pacolli në Malit për të sqaruar (mos)njohjen

Një deklaratë e Presidencës së Malit, e botuar të premten në agjencinë kineze të lajmeve Sinhua, ka mohuar njohjen e Kosovës nga ky shtet.   “Mali nuk e ka njohur Kosovën. Presidenca dëshiron që kategorikisht ta mohojë k&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.728Z

Shqiptarët e Malit të Zi kundërshtojnë kishën serbe

Nga Express më 31 janar 2011 në ora 12:36 Shqiptarët në Mal të Zi e përjetojnë si provokim dhe uzurpim të trojeve të tyre etnike vendosjen e një kishe ortodokse serbe në malin e Rumisë, në zonën e Krajës. Deputeti i partisë shqiptare në parlamentin malazez, Mehmet Bardhi, ia pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.653Z

Dëbora, bllokohen furgonat në Qafën e Malit

Shtatë furgona me pasagjerë janë bllokuar sot në Qafën e Malit si pasojë e një orteku dëbore. Sipas informacioneve 60 persona ku mes tyre ka dhe gra dhe fëmijë ndodhen që nga ora 12:00 të mesditës së sotme të bllokuar në aksin rrugor Fierzë-Qafë e Malit. Mësohet se furgonat nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.754Z

Dinosha: Shqiptarët ndikuan në pavarësinë e Malit të Zi

“Pavarësia e Malit të Zi ka qenë shumë e mirë dhe paradhomë e pavarësisë së Kosovës”. Ky ka qënë komenti i Unionit Demokratik të Shqiptarëve të Malit të Zi, Ferat Dinosha, partia e të cilit është në qeveri që prej 12 vjetësh. Në “Shqip” ai u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.654Z

Apolonia drejt Malit të Zi

(ALBANIA SPORT) – Apolonia do ta kryejë fazën përgatitore dimërore në Ulqin të Malit të Zi. Skuadra fierake do të niset drejt vendit fqinjë të mërkurën, më 6 janar. Trajneri Hasan Lika do të ketë mundësinë të testojë lojtarë të rinj, por dhe të zhvillojë ndonjë miqësore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.456Z

Presidenti i Malit të Zi uron Topin

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka marrë dje urimet më të mira për anëtarësimin e Shqipërisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut nga Presidenti i Republikës së Malit të Zi, Filip Vujanoviç. Në mesazhin e Presidentit të Malit të Zi thuhet se "ky anëtarësim është njohja e su

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.730Z

SHBA vlerëson rolin e Malit të Zi ndaj Kosovës

Uashington - Zv/ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit, James Steinberg ka vlerësuar lart rolin konstruktiv të Malit të Zi ndaj Kosovës dhe i ka i shprehur mirënjohje Podgoricës për qëndrimin pozitiv që ka të bëjë me Kosovën. "Ne çmojmë shumë rolin konstruktiv të Malit të Zi në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama