Rezultate te kerkimit per termin: +Malit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.514Z

BE pranon aplikimin e Malit të Zi

Podgoricë-Malit të Zi i është çelur rruga për pranimin e kërkesës për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Ambasadorët e vendeve anëtare të këtij unioni, kanë pranuar këtë kërkesë nga Podgorica. Këtë e bënë të ditur televizioni malazez TV Vijesti duke shtuar se vendimin e amba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.690Z

Kombëtarja shqiptare sonte përballë Malit të Zi

Kombetarja e Shqiperise do te zbrese sot ne oren 20:15 ne stadiumin e Podgorices, ku do te luaje nje ndeshje miqesore kunder Malit te Zi. Kjo eshte përballja e dyte e perfaqesueses kuqezi pas 64 vjetesh me fqinjin verior. Trajneri Josip Kuzhe e ka cilësuar si shume te rendesishme kete miqesore ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.501Z

Pacolli në Malit për të sqaruar (mos)njohjen

Një deklaratë e Presidencës së Malit, e botuar të premten në agjencinë kineze të lajmeve Sinhua, ka mohuar njohjen e Kosovës nga ky shtet.   “Mali nuk e ka njohur Kosovën. Presidenca dëshiron që kategorikisht ta mohojë k&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.728Z

Shqiptarët e Malit të Zi kundërshtojnë kishën serbe

Nga Express më 31 janar 2011 në ora 12:36 Shqiptarët në Mal të Zi e përjetojnë si provokim dhe uzurpim të trojeve të tyre etnike vendosjen e një kishe ortodokse serbe në malin e Rumisë, në zonën e Krajës. Deputeti i partisë shqiptare në parlamentin malazez, Mehmet Bardhi, ia pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.653Z

Dëbora, bllokohen furgonat në Qafën e Malit

Shtatë furgona me pasagjerë janë bllokuar sot në Qafën e Malit si pasojë e një orteku dëbore. Sipas informacioneve 60 persona ku mes tyre ka dhe gra dhe fëmijë ndodhen që nga ora 12:00 të mesditës së sotme të bllokuar në aksin rrugor Fierzë-Qafë e Malit. Mësohet se furgonat nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.754Z

Dinosha: Shqiptarët ndikuan në pavarësinë e Malit të Zi

“Pavarësia e Malit të Zi ka qenë shumë e mirë dhe paradhomë e pavarësisë së Kosovës”. Ky ka qënë komenti i Unionit Demokratik të Shqiptarëve të Malit të Zi, Ferat Dinosha, partia e të cilit është në qeveri që prej 12 vjetësh. Në “Shqip” ai u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.654Z

Apolonia drejt Malit të Zi

(ALBANIA SPORT) – Apolonia do ta kryejë fazën përgatitore dimërore në Ulqin të Malit të Zi. Skuadra fierake do të niset drejt vendit fqinjë të mërkurën, më 6 janar. Trajneri Hasan Lika do të ketë mundësinë të testojë lojtarë të rinj, por dhe të zhvillojë ndonjë miqësore t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama