Rezultate te kerkimit per termin: +Mallakastra

Total: 368
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.697Z

Berisha: Mallakastra do te perfitoje 10 milione ullinj

Kryeministri Berisha premtoi dje se Mallakastra ishte krahina e pare qe perfitonte nga projekti i qeverise per te mbjelle 20 milion rrenje ullinj ne te gjithe vendin. Nisur nga terreni i pershtatshem i kesaj zone per kultivimin e drurit te ullirit kryeministri Berisha i ftoi fermeret e Mallakastres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.075Z

Zhduket 43-vjeçari nga Mallakastra, babai: Ja pse dyshojmë për rrëmbim

Një person nga Mallakastra rezulton i zhdukur prej ditës së djeshme, por prindërit e tij ngrenë dyshime për një rrëmbim të mundshëm të tij. Sipas babait të 43-vjeçarit, nga djali i tyre Lavdosh Avdulaj nga fshati Ninësh nuk kanë asnjë kontakt prej orës 01:00 të së premtes, raport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.474Z

"Mallakastra siç ka qenë", në një film dokumentar

/>Sot në Muzeun Historik Kombëtarë do të shfaqet premiera e filmit historik dokumentar "Mallakastra siç ka qenë". Ky aktivitet organizohet nga Qendra Ndërkombëtare e Kulturës "Pjetër Arbnori" në bashkëpunim me Komisionin Organizator. Filmi trajton me dokumente historike dhe me objektiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.672Z

Mallakastra në Kushtetuese, Balla akuza Bashës dhe Kryemadhit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të KQZ për të mos i hequr mandatin kryetarit të bashkisë së PD-së Mallakastër, Agron Kapllanaj. Përmes një deklarate për mediat,  Balla akuzon Bashën dhe Kryemadhin se në bashkëpunim mes tyre ush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.403Z

Mallakastra me idhuj dhe tituj

e Enjte 27 Nentor 20141132 am brbrMYSLIM PASHASSSAbrASS  Sistemi utopik i marrezise komuniste shqiptare ne orbiten e tij po shkonte ne mbyllje te nje cikli tragjik A do te kishte valle nje Arke Noje per shpetim nga permbytja e madhe qe do te sillte mbyllja e ciklit enverist U

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.441Z

Meta Vote plebishitare Mallakastra ne krye te drejtimit te duhur

Transmetuar me 11062015 - 1112 Mallakaster 11 qershor 2015 NOAal- Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim Ilir Meta deklaron se te gjitha resurset e Mallakastres do te japin mundesine per te bere me ne fund politika zhvillimi si pushtet vendor per te zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.704Z

Kryeministri Berisha: Mallakastra, përparësi absolute në projektin e mbjelljes së 20 milionë rrënjëve ullinj  

Sot, kryeministri Berisha zhvilloi një takim me banorë të Ballshit. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha u shpreh: “Të dashur qytetarë të Mallakastrës , Motra dhe vëllezër, Së pari, ju përshëndes përzemërsisht, ju falënderoj për këtë pritje vëllazërore. Shpreh këna

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama