Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedoni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.740Z

Maqedoni rezultatet zyrtare

Maqedoni rezultatet zyrtare E merkure 27 Mars 2013 1235 p styletext-align justify p Maqedoni rezultatet e para zyrtare pPas verifikimit te plote te materialeve zgjedhore Komisioni Shteteror i Zgjedhjeve ne Maqedoni shpalli rezultatet e para zyrtare te zgjedhjeve lokale Kryetari i KSHZ-se Bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.064Z

Maqedoni fushata e partive shqiptare

Maqedoni fushata e partive shqiptare E merkure 06 Mars 2013 1459 p styletext-align justify p Maqedoni fushata e partive shqiptareBashkimi Demokratik per Integrim ne Maqedoni ka vijuar fushaten elektorale ne Kercove BDI garon ne kete komune me kandidatin Fatmir Dehari Ne fjalen e tij k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.456Z

Berisha anulon vizitën në Maqedoni

Kryeministri Sali Berisha anulon vizitën e paralajmëruar në Maqedoni. Ndonëse udhëtimi drejt vendit fqinj ishte parashikuar të zhvillohej më 26 mars, kreu i Qeverisë ka vendosur të mos shkojë në takimin me homologun e tij, Nikola Gruevski. Qeveria ende nuk ka bërë asnjë njoftim lidhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.080Z

Presidenti kroat në Maqedoni

Presidenti kroat Ivo Josipoviç qendron sot për vizitën e parë zyrtare në Maqedoni. Josipoviç është ftuar nga ana e presidentit të Maqedonisë Gjorgje Ivanov. Ivo Josipoviç krahas takimit me Ivanovin, do të takohet edhe me kryetarin e Parlamentit Trajko Velanovski dhe kryeministrin Nik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.800Z

Nxënësit shqiptarë në Maqedoni, pa abetare

Pak para nisjes së kremtimit të punimeve të Kongresit të Manastirit, Shoqata Humanitare e Kulturore Programi Unik Shqiptar, në Maqedoni, i ka apeluar përmes një shkrese Programit Unik Shqiptar, në SHBA, që të ndihmojë në blerjen e rreth 9,000 abetareve për nxënësit shqiptarë në Maqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.272Z

Zgjedhjet ne Maqedoni te qeta

Zgjedhjet ne Maqedoni te qeta E hene 25 Mars 2013 1130 Zgjedhjet ne Maqedoni te qetaSipas zyrtareve ne Maqedoni ne procesin zgjedhor per zgjedhjet lokale kane marre pjese 57 e popullates apo 17 milion e votueseve Pavaresisht tensioneve ndermjet maqedonasve dhe shqiptareve Ministria e Bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.234Z

Dhuna ndaj fëmijëve në Maqedoni

Një raport i Fondit të Kombeve të Bashkuara për fëmijët - UNICEF tregon se keqtrajtimi fizik dhe psiqik i fëmijëve në Maqedoni është mjaft i përhapur. Fëmijët në Maqedoni i nënshtrohen dhunës në një shkallë më të lartë krahasuar me vendet e rajonit si Shqipëria, Mali i Zi, ap

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama