Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedoni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.989Z

Maqedoni LSDM mocion votebesimi per qeverine

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonise LSDM ne opozite paralajmeroi mbreme se me 16 dhjetor do te dorezoje ne Parlament propozimin per mocionin e votebesimit te qeverise se kryeministrit Nikolla Gruevski. Me 16 dhjetor prane Parlamentit do te dorezojme kerkesen per largimin e ketij pushteti jopopullo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.457Z

Prane marreveshjes per qeverine ne Maqedoni

brbrForcat politike ne Maqedoni jane prane arritjes se nje marreveshjeje per qeverine e perkohshme per te cilen jane perfshire ne debate prej javesh Mediat thone se eshte gjetur konsensusi per kompetencat e ministrave e zevendesministrave dhe per Ligjin per Pergjimet Per cdo vendim te ministrit te B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.720Z

Thaçi në OKB: Duam Maqedoni multietnike

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, dënoi ngjarjen e Kumanovës gjatë fjalimit të tij në Këshillin e Sigurisë së OKB-së, duke siguruar dëgjuesit se Kosova dëshiron stabilitetin në Maqedoni dhe bashkëjetesën mes etnive të ndryshme. Ai tha gjithashtu se nuk ka asnjë përpl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.184Z

Maqedoni tension ne kryesine e BDI

p styletext-align justifyKryesia e zgjeruar e Bashkimit Demokratik per Integrim prej disa oresh eshte duke diskutuar per qendrimin e saj perfundimtar per te bere ose jo koalicion me VMRO-ne e Nikolla Gruesvskit Sipas mediave ne Maqedoni diskutimet jane shoqeruar edhe me debate e tension brenda radhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.584Z

Maqedoni, arrihet marrëveshja për Prokurorin Special

Katica Janeva, prokurore aktuale nga Gjevgjelia, do të jetë Prokurori i ri Special në Maqedoni. Kështu kanë rënë dakord palët në bisedime, pas arritjes në Klubin e Deputetëve të kryeministrit Gruevski dhe liderit të opozitës Zoran Zaev, shkruan Alsat M. Rreth orës 5 të mëngjesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.106Z

Përmbytjet në Maqedoni, Rama: Gati për të ndihmuar vëllezërit, motrat dhe fqinjët tanë!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për situatën e përmbytjeve në Maqedoni. Me anë të një postimi në rrjete sociale, kreu i qeverisë shpreh gadishmërinë për të ndihmuar për çdo gjë është e mundut vëllezërit, motrat dhe fqinjët. Ndjekim me dhimbje e shqetësim zhvillimet tragjike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.753Z

Sot rivotime për zgjedhjet lokale në Maqedoni

Në Maqedoni sot po mbahet rivotimet për raundin e dytë zgjedhor në tre komuna, si dhe votimet për raundin e dytë në një komunë. Rivotimet për raundin e dytë po zhvillohen në komunat Strugë, Qendër dhe Gjorçe Petrov të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama