Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedoni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.420Z

7 shkurt , miqësore: Shqipëri - Maqedoni

Sipas sitit zyrtar të federatës së futbollit të Maqedonisë www.ffm.com.mk është vendosur që miqësorja mes dy reprezentacioneve fqinje të zhvillohet me 7 Shkurt në Tiranë. Deri më tani Shqipëria dhe Maqedonia kanë luajtur 5 ndeshje miqësore ku tre i ka fituar Maqedonia një Shqipëria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.247Z

Maqedoni- Shqipëri, marrëveshje policore

SHKUP- Shqipëria dhe Maqedonia pritet të nënshkruajnë marrëveshja bashkëpunimi policor, në kuadër të të konferencës së 9 ministrore për bashkëpunim në sferën e sigurisë kufitare në Evropën Juglindore, që po mbahet në Shkup. Siç njoftojnë mediat shqiptare në mqedoni, me këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.333Z

Shqipja në Maqedoni

Arsimtarët shqiptarë në Maqedoni po përpiqen që abetarën mbarëkombëtare ta aplikojnë edhe në sistemin arsimor të shkollave fillore shqipe atje. Lidhja e Arsimtarëve Shqiptarë në Maqedoni vë në dukje nevojën për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.549Z

Varrezë masive në Maqedoni?

Zyrtarë maqedonas e kosovarë po planifikojnë të nisin një hetim të përbashkët për një varrezë masive të mundshme në Maqedoni me trupa të civilëve të Kosovës të vrarë gjatë luftës së vitit 1999 në mes të forcave të armatosura serbe dhe shqiptarëve të Kosovës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.122Z

"EVN Maqedoni", rritje tarifash

"EVN Maqedoni" kërkon shtrenjtim të energjisë elektrike për konsumatorët familjarë në masën e 8,8 për qind. Lajmin e konfirmoi Komisioni Rregullator për Energjetikë, i cili deri në fund të muajit do të vendosë nëse dhe sa do të shtrenjtohet energjia elektrike. Nëse miratohet çmimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.733Z

Prishtina dënon incidentet në Maqedoni

Incidentet e dhunshme të së dielës në Maqedoni, janë dënuar ashpër nga autoritetet në Kosovë. Udhëheqës politikë në Prishtinë thanë se zgjedhjet e djeshme parlamentare në Maqedoni kanë dëshmuar se shteti fqinjë ka probleme serioze me parimet themelore të demokracisë dhe të vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.150Z

Topalli ne Maqedoni

E merkure 04 Prill 2012 1105 JOZEFINA TOPALLI ME ALI AHMETINKryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli vijon diten e dyte te vizites ne Maqedoni. Gjate dites se sotme ajo pritet te takohet me kreret e shtetit presidentin Gjorgje Ivanov kryeministrin Nikolla Gruevski Kryetarin e Parlamentit te Maq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama