Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedonin

Total: 1686
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.105Z

McCain Ceshtja e emrit mund te zgjidhet

Ish-kandidati për president i SHBA, senatori John McCain ka deklaruar se kontesti i emrit midis Athinës dhe Shkupit mund të zgjidhet edhe pse Greqia aktualisht po përballet me sfida të mëdha. “Greqia aktualisht po përballet me sfida të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.247Z

Erdogan mbështet Maqedoninë për emrin

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, mbështet Maqedoninë në mbrojtjen e emrit të saj kushtetues. Në fillim të vizitës dyditore në Shkup, kryeministri turk tha se kërkesa e Athinës për ndërrimin e emrit, është e pakup

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.054Z

Unifikimi i teksteve shkollore

Në ambjentet e Muzeut Historik Kombëtar, u mbajt Konferenca e Parë Mbarëkombëtare per unifikimin e teksteve shkollore në të gjithë trojet shqiptare dhe Diasporë. Në këtë konferencë morën pjesë gjuhëtarë, studiues dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.801Z

Media greke: Flamurit nacionalistnë Beograd nuk i shpëtojmë as ne

GREQI - As Greqia nuk i shpëtoi valës nacionaliste shqiptare në ndeshjen e futbollit Serbi-Shqipëri. Kështu nis shkrimi i agjencisë së lajmeve greke Iefimerida.Ajo shton se Serbia e Shqipëria njihen për konfliktin mes tyre për diferencat që kan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.922Z

Nis ndërtimi i Korridorit Jugor të Gazit, Gjiknuri: Shqipëria në hartën energjitike të Evropës

AZERBANXHAN- Nis në Terminalin e Sangaçalit ndërtimi i Korridorit Jugor të Gazit. Ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri ka vendosur firmën mbi tubin e parë të Korridorit Jugor të Gazit pjesë e të cilit është edhe gazsjellësi T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.081Z

Mbi 90 % e qytetarëve, kundër akteve të dhunës dhe terrorizmit

Shumica e qytetarëve të Maqedonisë mendojnë se respektimi i të drejtave të njëriut, paqja, demokracia dhe respektimi i diversiteteve kulturore, janë vlera të cilat më së miri do ta përfaqësonin Maqedoninë. Kjo bëhet e ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.724Z

Maqedoni Toshack largohet nga kombetarja

John Toshack nuk do të jetë më trajneri i kombëtares maqedonase të futbollit. Lajmin e ka bërë të ditur Federata Maqedonase e Futbollit. “Trajneri i Maqedonisë, John Toshack, nuk është i gatshëm të plotësojë ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama