Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedonin

Total: 1686
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.794Z

Xhandarmëria serbe duke u shkuar drejt kufirit me Maqedoninë (FOTO)

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka urdhëruar xhandarmërinë serbë që ta shtojë praninë e saj në kufirin me Maqedoninë dhe Kosovën. SSSAASS AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.103Z

Bullgaria vendos ushtrinë në kufirin me Maqedoninë

Për shkak të gjendjes të rënduar me emigrantët, edhe Armata e Reoublikës së Bullgarisë do të vendoset përgjatë kufirit me Maqedoninë dhe Greqinë me qëllim ndalimin e fluksit që sa vjen e rritet, informojnë nga Sofja zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.635Z

Marrëveshja me Maqedoninëministrat firmosën Memorandumin

Në fundin e nëntorit të vitit 2011 ministrat e Mjedisit të Shqipërisë, Greqisë, Kosovës, Malit të Zi dhe Maqedonisë firmosën një memorandum bashkëpunimi, “Drini, një vizion i përbashkët strategjik”. Me an&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.836Z

Gjykata në Strasburg dënon Maqedoninë

Gjykata Evropiane për të Drejta të Njeriut ka urdhëruar sot Maqedoninë që t’i paguajë 60,000 euro dëmshpërblim një shtetasi gjerman, me prejardhje libaneze. Autoritetet maqedonase kanë arrestuar në vitin 2003 Halid el-Masrin dhe ua k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.571Z

Raporti i KE, kritika për Maqedoninë

SHKUP- Moszgjidhja e emrit, sistemi juridik, gjendja e mediave dhe raportet ndëretnike, janë pikat kritike që do të përshihen në raportin e KE-së për Maqedoninë.Agjencia e lajmeve INA, bën me dije se raporti i progresit që do të publikohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.792Z

Injorimi nga Merkeli, shuplakë për Maqedoninë

Fakti që Shkupi nuk është pjesë e vizitës ballkanike të kancelares gjermane Angela Merkel mund të shihet si një shuplakë diplomatike mbi pushtetin aktual. Mes krizës politike dhe vërejtjeve të vazhdueshme për kthimin pas të proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.414Z

Kombëtarja, miqësore me Azerbajxhanin e Maqedoninë

Kombëtarja shqiptare do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në muajin nëntor, duke synuar rindërtimin e ekipit për edicionin e ardhshëm. Kuqezinjtë do të përballen më 11 nëntor ndaj Azerbajxhanit në Tiranë dhe katër di

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama