Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Marrdhniet civilo-ushtarake

Prjetimi i problemeve dhe i mosmarrveshjeve midis civilve dhe ushtarakve n shtetet demokratike nuk jan t veanta dhe vetm n nj vend. N disa demokraci jan m t prekshme, n disa t tjera n nj kuadr m t ngusht qe shprehen shpesh n lidhje me politikat e strategjis ushtarake dhe politikat e mbrojtjes. V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

Marrdhniet SHBA-Tajvan pengojn Kinn

Kina ka trhequr sot vrejtjen nga transferi i ri i armatimit amerikan n Tajvan, nj dit pasi q zyrtart e administrats n Washington theksuan se po e shqyrtojn mundsin e shitjes s armatimit Tajvanit, prfshir ktu edhe shitjen e nndetseve. Ne e kundrshtojm me vendosmri shitjen e armatimit amerikan Tajvan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Mali i Zi: Marrdhniet me Kosovn, pas GJND-s

Mali i Zi nuk do ti vendos marrdhniet diplomatike me Kosovn prderisa po zgjat debati n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, prkatsisht deri sa kjo gjykat t marr vendim. Ky sht mendimi im, megjithse nuk sht qndrim zyrtar i Podgorics, ka thn nnkryetari i qeveris malazeze Svetozar Maroviq n intervistn pr ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Erdogan: Sulmet rebele, prov pr marrdhniet Turqi-SHBA

Presidenti amerikan Xhorxh Bush i kathirrje edhe nj her Turqis pr prmbajtje n konfliktin me rebelt e organizats ilegale kurde, PKK. Zdhnsja e tij Dana Perino tha, se n takimin me kryeministrin Rexhep Taip Erdogan t hnn Bush do t synoj ta bind Ankaran, q t heq dor nga marshimi n veriun e Irakut. Edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Marrdhniet Kosov-Gjermani, t shklqyeshme

Shefi i diplomacis kosovare, Sknder Hyseni dhe homologu i tij gjerman, Guido Westervelle, gjat nj takimi n Berlin kan vlersuar se raportet ndrmjet dy shteteve jan t shklqyeshme. Gjat takimit shum miqsor dhe t przemrt, ministrat Hyseni dhe Westerwelle kan biseduar pr shtje t cilat kan pasur n epiqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Marrdhniet shqiptaro-amerikane mes dy luftrave botrore

Vizita q Presidenti Bush pritet t bj n Tiran m 10 qershor, sht ndoshta nj rast pr t kujtuar rolin e veant q historia u njeh Shteteve t Bashkuara n shptimin e pavarsis s Shqipris. N janar t vitit 1918, Presidenti amerikan Woodrow Wilson shpalli prpara Kongresit planin prej 14 pikash i cili njihte t d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Kshilla; marrdhniet nuse-vjehrr

Jeta sht e mbushur me personazhe dhe role nga m t ndryshmet. Nse bn t tjert t vuajn kur je nuse, kur t bhesh vjehrr, do t jesh ti ajo q vuan. Pr kt arsye, duhet t prdoret logjika, as mos vuaj e as mos bj q t vuajn... Le t ndjekim dialogjet e mposhtme, pr t vazhduar m tej me komentin ton... Dy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama