Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Grdeci, Mediu: I gatshm t l imunitetin pr tu hetuar

Ish Ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu kat ditur se sht i gatshm t ler imunitetin pr t qen objekt hetimi i Prokuroris s Prgjithshme pr ngjarjen e Grdecit. Jam i gatshm t bashkpunoj me organet e drejtsis dhe t l imunitetin e deputetit, sht shprehur Mediu pr median vizive. Pas dorheqjes, Medi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Ku po ven marrdhniet Palestin-Izrael

Nga komentatori i mirnjohur i lindjes s mesme Kerim Balxh Prsa i prket gjndjes s tashme, kontrolli total i Gazs sht nn kthetrat e Hamasit dhe kshtu ka shtn n dor pozitn. far ka lindur n baz t ksaj? 1- Hamasi tashm ka futur n dor kontrollin e burimve t parave, 2- Formimi i institucio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.139Z

Turqia ultimatum Izraelit: Do prishim marrdhniet

Turqia vazhdon ta mbajë të lartë tensionin pas incidentit të Gazas ku 9 shtetas turq në bordin e një anijeje humanitare me ndihma për palestinezët, humbën jetën pas sulmit të marinës izraelite. Disa ditë më parë, kryeministri hebre Benxhamin Netanjahu tha se qeveria e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Majko: Letra e Metës shkakton plasaritje me SHBA

Reagimet Ish-kryeministri socialist: Ky fakt prbn nj skandal. Tarifa: Ministri nuk ka gabuar Pandeli Majko, kryeministr n periudhn ‘98-‘99 dhe n 2002, deklaroi dje se letra ku ministri i Jashtm Meta i ankohet sekretares s Shtetit, Clinton pr ambasadorin Withers, shkakton nj plasaritje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Sobotka takon Topallin

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli vlersoi pas takimit me Kryetarin e Senatit ek, Premysl Sobotka, rolin e ekis pr proceset integruese t vendit ton n NATO dhe Bashkimin Evropian si dhe pr stabilitetin dhe zhvillimet n rajon. Topalli deklaroi se "marrdhniet politike mes dy vendeve jan n nj nivel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

PDS kritika qeveris

Tiran (Start)- Partia Demokracia Sociale ka rideklaruar qndrimin e opozits kundr kryeministrit Sali Berisha. Sekretari politik i ksaj force Artur Dukallari deklaroi pr mediat se angazhimi i zellshm i Kryeministrit Sali Berisha pr tpresion ndaj institucioneve t pavarura t drejtsis po dmton marrdhnie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

Marrëdhenia diplomatike me Kosovën, Serbia lëvizje të ashpra ndaj Malit të Zi

Nse Mali i Zi do t vendos marrdhnie diplomatike me Kosovn, Serbia do t reagoj ashpr. Kshtu shprehet pr mediat malazeze Koordinatori I Partis Socilademokrate t Re, Dushan Janji I cili sht edhe profesor n Fakultetin e Shkencave Politike n Podgoric.  ''Pavarsisht se kur do t vendosen marrdhniet di

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama