Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Ku po ven marrdhniet Palestin-Izrael

Nga komentatori i mirnjohur i lindjes s mesme Kerim Balxh Prsa i prket gjndjes s tashme, kontrolli total i Gazs sht nn kthetrat e Hamasit dhe kshtu ka shtn n dor pozitn. far ka lindur n baz t ksaj? 1- Hamasi tashm ka futur n dor kontrollin e burimve t parave, 2- Formimi i institucio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.139Z

Turqia ultimatum Izraelit: Do prishim marrdhniet

Turqia vazhdon ta mbajë të lartë tensionin pas incidentit të Gazas ku 9 shtetas turq në bordin e një anijeje humanitare me ndihma për palestinezët, humbën jetën pas sulmit të marinës izraelite. Disa ditë më parë, kryeministri hebre Benxhamin Netanjahu tha se qeveria e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Majko: Letra e Metës shkakton plasaritje me SHBA

Reagimet Ish-kryeministri socialist: Ky fakt prbn nj skandal. Tarifa: Ministri nuk ka gabuar Pandeli Majko, kryeministr n periudhn ‘98-‘99 dhe n 2002, deklaroi dje se letra ku ministri i Jashtm Meta i ankohet sekretares s Shtetit, Clinton pr ambasadorin Withers, shkakton nj plasaritje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Sobotka takon Topallin

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli vlersoi pas takimit me Kryetarin e Senatit ek, Premysl Sobotka, rolin e ekis pr proceset integruese t vendit ton n NATO dhe Bashkimin Evropian si dhe pr stabilitetin dhe zhvillimet n rajon. Topalli deklaroi se "marrdhniet politike mes dy vendeve jan n nj nivel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

PDS kritika qeveris

Tiran (Start)- Partia Demokracia Sociale ka rideklaruar qndrimin e opozits kundr kryeministrit Sali Berisha. Sekretari politik i ksaj force Artur Dukallari deklaroi pr mediat se angazhimi i zellshm i Kryeministrit Sali Berisha pr tpresion ndaj institucioneve t pavarura t drejtsis po dmton marrdhnie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

Marrëdhenia diplomatike me Kosovën, Serbia lëvizje të ashpra ndaj Malit të Zi

Nse Mali i Zi do t vendos marrdhnie diplomatike me Kosovn, Serbia do t reagoj ashpr. Kshtu shprehet pr mediat malazeze Koordinatori I Partis Socilademokrate t Re, Dushan Janji I cili sht edhe profesor n Fakultetin e Shkencave Politike n Podgoric.  ''Pavarsisht se kur do t vendosen marrdhniet di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.974Z

Grupi i PS: Kushtzojm marrdhniet me kuvendin

Grupi parlamentar socialist vendos që duke nisur prej seancës së nesërme parlamentare nuk do të votojë ligjet as me shumicë të thjeshtë as me shumicë të cilësuar, duke kushtëzuar kështu sërish marrëdhëniet me kuvendin. Në një deklaratë për shtyp pas mbledhjes së g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama