Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Sobotka takon Topallin

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli vlersoi pas takimit me Kryetarin e Senatit ek, Premysl Sobotka, rolin e ekis pr proceset integruese t vendit ton n NATO dhe Bashkimin Evropian si dhe pr stabilitetin dhe zhvillimet n rajon. Topalli deklaroi se "marrdhniet politike mes dy vendeve jan n nj nivel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

PDS kritika qeveris

Tiran (Start)- Partia Demokracia Sociale ka rideklaruar qndrimin e opozits kundr kryeministrit Sali Berisha. Sekretari politik i ksaj force Artur Dukallari deklaroi pr mediat se angazhimi i zellshm i Kryeministrit Sali Berisha pr tpresion ndaj institucioneve t pavarura t drejtsis po dmton marrdhnie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

Marrëdhenia diplomatike me Kosovën, Serbia lëvizje të ashpra ndaj Malit të Zi

Nse Mali i Zi do t vendos marrdhnie diplomatike me Kosovn, Serbia do t reagoj ashpr. Kshtu shprehet pr mediat malazeze Koordinatori I Partis Socilademokrate t Re, Dushan Janji I cili sht edhe profesor n Fakultetin e Shkencave Politike n Podgoric.  ''Pavarsisht se kur do t vendosen marrdhniet di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.974Z

Grupi i PS: Kushtzojm marrdhniet me kuvendin

Grupi parlamentar socialist vendos që duke nisur prej seancës së nesërme parlamentare nuk do të votojë ligjet as me shumicë të thjeshtë as me shumicë të cilësuar, duke kushtëzuar kështu sërish marrëdhëniet me kuvendin. Në një deklaratë për shtyp pas mbledhjes së g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Meta: Serbia të mos vërë në diskutim vendimin e GJND-së

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, ka krkuar nga Serbia q t mos vr n diskutim verdiktin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis. Ai ka komentuar kshtu prpjekjet e Serbis pr t futur nj rezolut t re n Asamblen e Prgjithshme t OKB-s, ndrsa nga ana tjetr ka folur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.717Z

Berisha: Shqipëria ndihmë serbëve të Kosovës

Qeveria Shiptare do t kontribuoj me nj fond prej 400 mij eurosh pr Komunn e Graanics n Kosov, e banuar kryesisht nga serbt. Kt deklarat Kryeministri Sali Berisha e bri n nj konferenc pr shtyp s bashku me Kryetarin e Partis Liberale Serbe n Kosove Sllobodan Petrovic. Sipas Kryeministrit kjo vizit sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Rasmussen prshndet fillimin e ri me Rusin

Sekretari i Prgjithshm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, prshndeti sot fillimin e ri n marrdhniet e aleancs transatlantike me Rusin, pasi q ato u tendosn dukshm pas krizs s vitit t kaluar n Gjeorgji. Mendoj se kjo vjesht paraqet nj fillim t ri n marrdhniet mes nesh, deklaroi Rasmussen gjat takimit q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama