Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Mali i Zi: Marrdhniet me Kosovn, pas GJND-s

Mali i Zi nuk do ti vendos marrdhniet diplomatike me Kosovn prderisa po zgjat debati n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, prkatsisht deri sa kjo gjykat t marr vendim. Ky sht mendimi im, megjithse nuk sht qndrim zyrtar i Podgorics, ka thn nnkryetari i qeveris malazeze Svetozar Maroviq n intervistn pr ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Erdogan: Sulmet rebele, prov pr marrdhniet Turqi-SHBA

Presidenti amerikan Xhorxh Bush i kathirrje edhe nj her Turqis pr prmbajtje n konfliktin me rebelt e organizats ilegale kurde, PKK. Zdhnsja e tij Dana Perino tha, se n takimin me kryeministrin Rexhep Taip Erdogan t hnn Bush do t synoj ta bind Ankaran, q t heq dor nga marshimi n veriun e Irakut. Edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Marrdhniet Kosov-Gjermani, t shklqyeshme

Shefi i diplomacis kosovare, Sknder Hyseni dhe homologu i tij gjerman, Guido Westervelle, gjat nj takimi n Berlin kan vlersuar se raportet ndrmjet dy shteteve jan t shklqyeshme. Gjat takimit shum miqsor dhe t przemrt, ministrat Hyseni dhe Westerwelle kan biseduar pr shtje t cilat kan pasur n epiqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Marrdhniet shqiptaro-amerikane mes dy luftrave botrore

Vizita q Presidenti Bush pritet t bj n Tiran m 10 qershor, sht ndoshta nj rast pr t kujtuar rolin e veant q historia u njeh Shteteve t Bashkuara n shptimin e pavarsis s Shqipris. N janar t vitit 1918, Presidenti amerikan Woodrow Wilson shpalli prpara Kongresit planin prej 14 pikash i cili njihte t d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Kshilla; marrdhniet nuse-vjehrr

Jeta sht e mbushur me personazhe dhe role nga m t ndryshmet. Nse bn t tjert t vuajn kur je nuse, kur t bhesh vjehrr, do t jesh ti ajo q vuan. Pr kt arsye, duhet t prdoret logjika, as mos vuaj e as mos bj q t vuajn... Le t ndjekim dialogjet e mposhtme, pr t vazhduar m tej me komentin ton... Dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.782Z

Topi-Ivanov, vlersohen marrdhniet dypalshe

Presidenti shqiptar Bamir Topi dhe homologu i tij George Ivanov vlerësuan si shumë të mira marrëdhëniet mes dy vendeve. Pas një takimi dypalësh, presidentët në një konferencë të përbashkët vunë theksin te integrimi, siguria dhe stabiliteti i dy vendeve."Bashkëpunimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.169Z

Netanyahu: Gati masat për paqe me palestinezët

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka propozuar nj sr masash pr t prmirsuar klimn n marrdhniet mes Izraelit dhe palestinezve. Lajmi njoftohet prej mediave izraelite sipas t cilave propozimi ka ardhur n nj bised telefonike mes sekretares amerikane t shtetit, Hillari Klinton dhe kryem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama