Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Shehi: Pres ofertën e Berishës, por kemi përvojë të hidhur

Reagimi Kryetari i LZHK-s shprehet pesimist: Duhet nj platform e re e s djathts Kryetari i Lvizjes pr Zhvillim Kombtar dhe politikani i njohur i s djathts shqiptare, Dashamir Shehi, nuk e ka pritur aspak me entuziazm propozimin e nj eksponenti t lart t Partis Demokratike pr nj aleanc n zgjedhjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.480Z

Fini: Zgjidhja e ngërçit politik brenda kornizës kushtetuese

Shqipri-Itali rikonfirmojn marrdhniet e shklqyera n t gjitha nivelet gjat vizits n Tiran t Presidentit t Dhoms s Deputetve n Parlamentin Italian, Gianfranco Fini. Kryeministri Sali Berisha tha se e shfrytzoi kt takim t’i shprehe z. Fini mirnjohjen pr avokatin ofruar Shqipris n rrugn drejt inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.156Z

Për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Serbisë

Tabut e konsiderimit t nj populli armik kan rn njher e prgjithmon n Ballkan. Vizita e zvendskryeministrit t vendit, Ilir Meta, n kryeqytetin e Serbis dy dit m par sht pa dyshim nj ogur shum i mir pr marrdhniet e Shqipris me kt vend ballkanik. Beogradi zyrtar ka t drejt kur flet pr nj vizit h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

KE: Pyetjet provokative n adres t Topit n Asamblen Parlamentare

N prfundim t fjals s tij prpara Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Presidenti i Republiks i sht prgjigjur interesimit t antarve t Asambles mbi Shqiprin dhe rajonin. Ndr parlamentart evropian ka pasur edhe grek dhe serb q nuk kan nguruar t pyesin presidentin shqiptar pr shtje delicate sikurse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Meta përgënjeshtron: Asnjë letër kundër Withersit

Withers, Meta: Jo shkëmbim letrash me SHBA-në Qeveria shqiptare hedh posht spekulimet mediatike pr shkmbim letrash me SHBA-n lidhur me qndrimet e shprehura n Tiran t ambasadorit Withers gjat mandatit diplomatik. Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prgnjeshtroi dje lajmin e disa mediave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Sejdiu: BE ti bëjë presion Serbisë

Presidenti i Kosovs, Fatmir Sejdiu gjat fjalimit t mbajtur para Kshillit t NATO-s ne Bruksel ka deklaruar se BE duhet t’i bj presion Serbis pr t luajtur nj rol konstruktiv ndaj Kosovs. Kreu i shtetit kosovar sht shprehur se marrdhniet Kosov-Serbi duhet t jen kusht pr antarsimin e ks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

Topi, takim lamtumire me ambasadorin gjerman

Presidenti Bamir Topi zhvilloi dje takimin e lamtumirs me ambasadorin e Republiks Federale t Gjermanis, Bernard Borchardt, me rastin e prfundimit t mandatit t tij n vendin ton. Sipas njoftimit t Presidencs, kreu i shtetit shqiptar, pasi i cilsoi si shum t mira marrdhniet dypalshe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama