Rezultate te kerkimit per termin: +Mateo +Renzi

Total: 209
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.833Z

Renzi kunder Bersanit

Renzi kunder Bersanit E diel 10 Mars 2013 1346 Renzi kunder BersanitNdersa Bersani ende nuk ka mundur te binde Grillon per formimin e nje qeverie te re ne Itali kryetari i bashkise se Firences dhe nje nga zerat me kritik te Bersanit Mateo Renzi ka deklaruar se lideri i PD-se do te tregonte me sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.918Z

Mateo Renzi jep dorëheqjen si Kryeministër

Presidenti i Italisë, Serxhio Mattarela, ka pranuar zyrtarisht kërkesën e Matteo Renzit për t’u dorëhequr nga posti i Kryeministrit. Lajmi është përcjellë nëpërmjet një komunikatë zyrtare nga ana e Presidencës, ndërkohë që vendimi u mor pas një takimi që pati Kreu i Shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.962Z

Renzi prezaton strategjine e Italise per presidencen e BE

0 brbr SSSAbrASS brbrKryeministri italian Mateo Renzi ka prezantuar para Parlamentit nje pjese te strateg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.779Z

Renzi: Mbrojmë Shengenin, nuk do të lejojmë shkatërrimin

Refugjatët, Jordania: Jemi në pikën e vlimit. BE, reformë për Britaninë Ata që duan të shkatërrojnë Shengenin, duan të shkatërrojnë Europën dhe ne italianët nuk do ta lejojmë. Fjalë të ashpra këto të Kryeministrit italian, Matteo Renzi, i cili nuk i ndal kritikat e tij ndaj një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.104Z

Betohet qeveria Renzi gjysma e kabinetit femra

Betohet qeveria e re ne Itali me kryeminister 39-vjecarin Mateo Renzi Kabineti i ri qeveritar i perbere nga koalicioni me baze te gjere mes qendres se majte dhe te djathte perbehet nga 16 ministra Qeveria e re do te votebesohet diten e hene ne parlamentin vendas Lideri i te djathtes Anxhelino Alfano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.437Z

Zgjedhjet ne Itali rezultati paraprak shpall fitues PD e Renzi-t

0 brbr SSSAbrASS brbrRezultati paraprak i zgjedhjeve rajonale ne Itali tregojne per nje fitore te Partise Demokratike te Mateo Renzit Ne faqen online te se perditshmes italiane Corriere della Sera shkruhet se Partia Demokratike qe ai drejton ruan drejtimin e rajonit te Pulias Markes Toskanes dhe Um

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.494Z

Renzi ne Tirane Takime me Ramen Meten e Nishanin

brbrI mberritur ne Tirane ne nje vizite disa oreshe Kryeministri Italian Mateo Renzi deklaroi se koordinimi i operacionit mes tre shteteve Shqiperise Italise dhe Greqise beri qe te shmangej nje masaker e vertete ne tragetin NormaN Atlantik Te njejtin qendrim me Renzin per tragjedine dhe operacionet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama