Rezultate te kerkimit per termin: +Mateo +Renzi

Total: 209
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.104Z

Betohet qeveria Renzi gjysma e kabinetit femra

Betohet qeveria e re ne Itali me kryeminister 39-vjecarin Mateo Renzi Kabineti i ri qeveritar i perbere nga koalicioni me baze te gjere mes qendres se majte dhe te djathte perbehet nga 16 ministra Qeveria e re do te votebesohet diten e hene ne parlamentin vendas Lideri i te djathtes Anxhelino Alfano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.437Z

Zgjedhjet ne Itali rezultati paraprak shpall fitues PD e Renzi-t

0 brbr SSSAbrASS brbrRezultati paraprak i zgjedhjeve rajonale ne Itali tregojne per nje fitore te Partise Demokratike te Mateo Renzit Ne faqen online te se perditshmes italiane Corriere della Sera shkruhet se Partia Demokratike qe ai drejton ruan drejtimin e rajonit te Pulias Markes Toskanes dhe Um

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.494Z

Renzi ne Tirane Takime me Ramen Meten e Nishanin

brbrI mberritur ne Tirane ne nje vizite disa oreshe Kryeministri Italian Mateo Renzi deklaroi se koordinimi i operacionit mes tre shteteve Shqiperise Italise dhe Greqise beri qe te shmangej nje masaker e vertete ne tragetin NormaN Atlantik Te njejtin qendrim me Renzin per tragjedine dhe operacionet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.167Z

Mateo Renzi rimerr veten pas dorëheqjes, rikthehet në politikë

Ish-kryeministri italian Matteo Renzi rikthehet aktiv në skenën e politikës italiane, rreth dy muaj pas dorëheqjes së tij të detyruar nga humbja e referendumit mbi reformën kushtetuese.  Me anë të blogut të tij, të cilin Renzi e quan “jo personal, por i të gjithë italian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.453Z

Analiza: Renzi i hodhi zaret

Hugo Dixon, Reuters Kur Jul Cezari kapërceu Rubikonin në përpjekjen e tij për të marrë kontrollin e Romës, ai thuhet se tha alea jacta est (zari u hodh). Matteo Renzi, i cili së shpejti do të bëhet padroni i ri i Romës i ka hedhur gjithashtu zaret. Duke bërë këtë, ai po merr rreziqe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.340Z

Renzi kritikon qeverinë e tij

Nisma e Minsitrisë së Shëndetsisë në Itali, e cila ka për qëllim inkurajimin e cifteve për të patur më shumë fëmijë, nuk është mbështetur nga kreu i qeverisë Mateo Renzi. Në një komunikatë për mediat, Renzi shprehu kritika për këtë politikë duke u shprehur se më parë qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.498Z

Renzi takohet me Presidentin, deri të premten në krye të Qeverisë

Kryeministri i Italisë, Mateo Renzi, është takuar në Pallatin presidencial me kreun e Shtetit, Serxhio Matarela, të cilit i ka konfirmuar vendosmërinë për t’u dorëhequr, ndonëse diçka e tillë nuk ka ndodhur ende. Mediat italiane, duke cituar burime konfidenciale kanë raportuar se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama