Rezultate te kerkimit per termin: +Materialet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.064Z

Kosova kërkon materialet e Gjykatës së Hagës

PRISHTINE- Drejtuesja e Dhomës gjyqësore të Gjykatës së Hagës për ish-Jugosllavinë Catherin Marchi Uhel gjatë një vizite në Kosovë, premtoi hapjen e një qendre të për grumbullimin e materialeve të gjykatës së Hagës. Ku qytetarët e Kosovës mund të informohen dhe mund të kenë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.347Z

Breivik bleu në internet materialet e masakrës

Atentatori i sulmit makabër në Norvegji Anders Breivik, materialet me të cilat ka kryer krimin i ka blerë në internet. E përditshmja “Sunday Telegraph”, shkruan se Anders Behring Breivik, ka blerë në rrjetin e internetit “eBay”, shum&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.348Z

Materialet sportive, pa taksa doganore

Qeveria miratoi diten e djeshme edhe listen e materialeve dhe pajisjeve sportive, te cilat do te perjashtohen nga detyrimet doganore ne kuader te bashkepunimit me institucionet sportive nderkombetare. Keshtu ministria e Kultures dhe Sporteve paraqiti diten e djeshme ne qeveri edhe listen me material

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.806Z

Materialet zgjedhore KQZ rrezon akuzat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hedhur poshtë akuzat e bëra nga Partia Socialiste për manipulime të materialeve zgjedhore. “Materialet zgjedhore të 2009-ës u përpunuan dhe sistemuan sipas standardeve. Këto materiale janë gati pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.830Z

PD: Ministria e Brendshme po vonon materialet

Komisioni hetimor Dosjet Në mbledhjen e radhës të komisionit hetimor parlamentar për lëvizjet në Policinë e Shtetit, opozita, me anë të deputetit Flamur Noka, u ankua se Ministria e Brendshme po vonon vënien në dispozicion të informacionit të kërkuar nga ky komision. Por për socialist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.963Z

Korrupsioni Shalsi Materialet ne prokurori

Deputeti socialist Eduard Shalsi ka dale para pak castesh nga prokuroria e Tiranes pasi ka deshmuar per rreth dy ore lidhur me akuzat per korrupsion te bera ne adrese te deputeteve demokrate. I ndalur nga mediat Shalsi ka preferuar te mos jape detaje mbi deshmine e dhene por ka shprehur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.388Z

Njihuni me 7 materialet më të shtrenjta në botë

Lista e materialeve më të shtrenjtë në botë është e dominuar nga elementë të rrallë të Tokës.  1.Gold – 56 dollarë për gram Edhe pse çmimi i arit luhatet shpesh në treg, ky element është çmuar për mijëra vjet si simbol i pasurisë dhe prosperitetit. Ai gjen përdorim edh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama