Rezultate te kerkimit per termin: +Mbas

Total: 9718
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Teatri shqiptar, mbas 30 vjetsh n Beograd!

Mbas 30 vjetsh, Teatri Shqiptar i Shkupit dha fundjavn e kaluar n skenn e Teatrit Dramatik Jugosllav t Beogradit pjesn "Gjenerali i ushtris s vdekur", sipas romanit me t njjtin titull t shkrimtarit t shquar shqiptar, Ismail Kadare, me regji t regjisorit boshnjak, Din Mustafi. Kjo pjes teatrore mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.682Z

Rikthim mbas debimit

Erson Tatari tashme jeton qe prej tre muajsh ne Kosove por shqipja e 16-vjecarit nuk eshte e mjaftueshme per te folur per naten e 21 tetorit 2010. Ne ishim ne gjume. Im ate kishte punuar deri ne oren 3 te mengjesit rrefen ai. Gjermanishtja qe degjohet ne skajin tjeter te telefonit ka melodine tipik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Kush do ta drejtoj botn mbas 30 vjetesh ?

Vendet Perndimore sot zotrojn ekonomit m t fuqishme t bots. N krye t ktyre vendeve ndodhet Amerika, me t ardhura kombtare 14.4 trilion dollar. N krah t Shteteve t Bashkuara t Ameriks, vijn shtetet, t cilat jan pjes e G-6; Franca, talia, Anglia, Gjermania dhe Japonia, me shumn e prbashkt t t ardhurav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.533Z

FOL PËR EMRIN, MBIEMRI MBAS DERËS

RAMADAN RAMADANI Duke qenë se çështja e emrit ndërkombëtar të Maqedonisë, e zvarritur me dhjetëra vjet, tani u ndërlidh edhe me tema të tjera si eurointegrimet dhe identitetin, ajo u bë temë nacionale për të gjithë qytetarët e Maqedonisë. Tani themi u ndërlidh edhe pse ajo që moti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.024Z

Gjykata ndryshon masen e arrestit arrestohet mbas nje muaji

Policia e Tiranes ka arrestuar nje 36-vjecar pasi gjykata ka ndryshuar masen e arrestit ndaj tij mbas nje muaji kerkim. Kane qene specialiste te Seksionit Kunder Krimeve ndaj Jetes dhe Lirise se Personit qe kane bere ndalimin e Gentian Hasajt 36 vjec lindur ne Kurbin dhe banues ne Tirane i cili is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.245Z

Shpërthimi në Gërdec, politika në lëvizje menjëherë mbas ngjarjes

Erald Kapri Shpërthimi i rëndë në fshatin Gërdec, vetëm 12 kilometra larg kryeqytetit, ka vënë në lëvizje të gjithë kupolën e shtetit dhe politikës. Menjëherë mbas shpërthimit, Presidenti i Republikës Bamir Topi, i shoqëruar nga stafi i ngushtë i tij, ka shkuar në Spitalin Usht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.515Z

Çfarë fshihet mbas ndryshimit të të dhënave nga gjyqtari Ilir Çeliku?

Kanë kaluar mbi katër muaj nga depozitimi i formularëve të vetëdeklarimit për efekt të ligjit të dekriminalizmit. Gjyqtarët tashmë kanë depozituar deklarimet, ku rezulton që ka mes tyre nga ata, që kanë ndryshuar në të kaluarën emra e mbiemra, si dhe të gjitha gjeneralitetet e m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama