Rezultate te kerkimit per termin: +Mbas

Total: 9718
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.245Z

Shpërthimi në Gërdec, politika në lëvizje menjëherë mbas ngjarjes

Erald Kapri Shpërthimi i rëndë në fshatin Gërdec, vetëm 12 kilometra larg kryeqytetit, ka vënë në lëvizje të gjithë kupolën e shtetit dhe politikës. Menjëherë mbas shpërthimit, Presidenti i Republikës Bamir Topi, i shoqëruar nga stafi i ngushtë i tij, ka shkuar në Spitalin Usht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.515Z

Çfarë fshihet mbas ndryshimit të të dhënave nga gjyqtari Ilir Çeliku?

Kanë kaluar mbi katër muaj nga depozitimi i formularëve të vetëdeklarimit për efekt të ligjit të dekriminalizmit. Gjyqtarët tashmë kanë depozituar deklarimet, ku rezulton që ka mes tyre nga ata, që kanë ndryshuar në të kaluarën emra e mbiemra, si dhe të gjitha gjeneralitetet e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.292Z

Marseja e Canes kryeson grupin A. Cana flet mbas ndeshjes

Ekskluzive nga Arben Shemili Te merkuren u zhvilluan ndeshjet e treta te Champions League. Vemendja e te gjithe shqipetareve ishte ajo e grupit A, ne ndeshjen Marseje-Porto, ku kapiteni i Marsejes eshte lojtari i kombetares tone Lorik Cana. Ai ju pergjigj telefonates tone per te na dhene nje interv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.308Z

Birthler: “Heshtja e shoqërisë mbas diktaturës është gjëja më e keqe”

Nga Anila Shuka, “Deutsche Welle”Intervistë ekskluzive me Marianne Birthler, e ngarkuara e qeverisë gjermane për dokumentet e Stasi-t. Më 21 tetor ajo do të vizitojë Shqipërinë për t'u informuar për hapat që po bën Shqipëria në zbardhjen e diktaturës Zonja Birthler, çfarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.793Z

Zëdhënësi i NATO-s: ”Puna e vërtetë fillon mbas anëtarësimit”

Zëdhënësi i NATO-s, Xhejms Apaturaj, ka deklaruar dje se tre vendet e Kartës së Adriatikut “A3” - Shqipëria, Maqedonia dhe Kroacia - kanë shance të mëdha për t’u bërë anëtare të NATO-s me të drejta të plota. Sipas tij, puna e vërtetë për këto vende do të fillojë mbas kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.160Z

Vizioni gjerman: Mbas 10 vjetësh, maqedonasit do të flasin shqip

Gjermania e shikon Maqedoninë mbas 10 vjetësh si vend anëtar të Bashkimit Evropian, por me emër të ndryshuar dhe me dygjuhësi. Megjithëse këtë vizion e kanë krijuar studentë nga Maqedonia, Gjermania dhe Franca, që zhvilluan një lojë simuluese të quajtur "Krijimi i Evropës së re", m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.361Z

Berisha Mbas rruges se Kombit do te ndertojme linjen hekurudhore Tirane - Prishtine

Administratat e te dyja vendeve do te punojne per unifikimin e standardeve per eliminimin e barrierave per rritjen e investimeve te perbashketa ne fushen e infrastruktures dhe te energjise Mbas rruges se Kombit do te ndertohet dhe linja hekurudhore Shqiperi -

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama