Rezultate te kerkimit per termin: +Mbas

Total: 9718
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.515Z

Çfarë fshihet mbas ndryshimit të të dhënave nga gjyqtari Ilir Çeliku?

Kanë kaluar mbi katër muaj nga depozitimi i formularëve të vetëdeklarimit për efekt të ligjit të dekriminalizmit. Gjyqtarët tashmë kanë depozituar deklarimet, ku rezulton që ka mes tyre nga ata, që kanë ndryshuar në të kaluarën emra e mbiemra, si dhe të gjitha gjeneralitetet e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.292Z

Marseja e Canes kryeson grupin A. Cana flet mbas ndeshjes

Ekskluzive nga Arben Shemili Te merkuren u zhvilluan ndeshjet e treta te Champions League. Vemendja e te gjithe shqipetareve ishte ajo e grupit A, ne ndeshjen Marseje-Porto, ku kapiteni i Marsejes eshte lojtari i kombetares tone Lorik Cana. Ai ju pergjigj telefonates tone per te na dhene nje interv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.308Z

Birthler: “Heshtja e shoqërisë mbas diktaturës është gjëja më e keqe”

Nga Anila Shuka, “Deutsche Welle”Intervistë ekskluzive me Marianne Birthler, e ngarkuara e qeverisë gjermane për dokumentet e Stasi-t. Më 21 tetor ajo do të vizitojë Shqipërinë për t'u informuar për hapat që po bën Shqipëria në zbardhjen e diktaturës Zonja Birthler, çfarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.793Z

Zëdhënësi i NATO-s: ”Puna e vërtetë fillon mbas anëtarësimit”

Zëdhënësi i NATO-s, Xhejms Apaturaj, ka deklaruar dje se tre vendet e Kartës së Adriatikut “A3” - Shqipëria, Maqedonia dhe Kroacia - kanë shance të mëdha për t’u bërë anëtare të NATO-s me të drejta të plota. Sipas tij, puna e vërtetë për këto vende do të fillojë mbas kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.160Z

Vizioni gjerman: Mbas 10 vjetësh, maqedonasit do të flasin shqip

Gjermania e shikon Maqedoninë mbas 10 vjetësh si vend anëtar të Bashkimit Evropian, por me emër të ndryshuar dhe me dygjuhësi. Megjithëse këtë vizion e kanë krijuar studentë nga Maqedonia, Gjermania dhe Franca, që zhvilluan një lojë simuluese të quajtur "Krijimi i Evropës së re", m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.361Z

Berisha Mbas rruges se Kombit do te ndertojme linjen hekurudhore Tirane - Prishtine

Administratat e te dyja vendeve do te punojne per unifikimin e standardeve per eliminimin e barrierave per rritjen e investimeve te perbashketa ne fushen e infrastruktures dhe te energjise Mbas rruges se Kombit do te ndertohet dhe linja hekurudhore Shqiperi -

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.616Z

DASH paralajmeron shtetasit amerikane te jene shume vigjilente mbas vdekjes se Bin Ladenit

Departamenti amerikan i Shtetit ka paralajmeruar shtetasit amerikane qe jetojne jashte vendit ose qe udhetojne te jene shume vigjilente mbas vdekjes se Bin Ladenit. Ne nje njoftim sigurie per udhetimet anembane botes se shtetasve amerikane thuhej se vrasja e Osama Bin Ladenit mund te shkaktoje nje d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama