Rezultate te kerkimit per termin: +Mbi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.913Z

Shpërthen meteori mbi Alabama

Një meteor i përmasave të një topi bejsbolli ka shpërthyer mbi pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara mbrëmjen e së hënës, duke e krijuar një rrip të dritës, një zhurmë të madhe dhe jashtëzakonisht shumë postime në rrjetin social Twitter, raporton Reuters. Meteori është sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.547Z

Gangnam mbi kali

Me Gangnam Style, ai bëri që anë e mbanë botës, të vallëzohet rutina e tij. 35 vjeqari, emir i vërtetë i të cilit është Park Jae-sang, ka qëndruar i hipur mbi një kaltë artificial, për të regjistruar një rek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.083Z

"Dritë" mbi qytetërimin osman

Instituti Shqiptar i Mendimit dhe Qytetërimit Islam, promovon sot vëllimin "Historia e shtetit, shoqërisë dhe civilizimit osman". Ky libër sjell një trajtim tërësor të jetës politike, administrative dhe shoqërore të një perandorie që pati shtrirje në tre kontinente. Vëllimi është h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.854Z

Papa, kundër abuzimeve të klerit mbi fëmijët: Rëndojnë mbi zemrën time

Abuzimet e Klerit mbi fëmijët, e në veçanti vetvrasjet e atyre që nuk e përballuan dot dhimbjen rëndojnë mbi zemrën time, mbi ndërgjegjen time, e mbi atë të të gjithë Kishës. Kështu foli Papa Francesco gjatë predikimit të tij në meshën që u mbajt për 6 viktimat e dhunës së p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.948Z

Basha: Qeverisja mbi Kushtetutën e mbi ligjin është tirani ta rrëzojmë

Protestat kundër betonizimit të Liqenit/Kreu i PD-së, Lulzim Basha:"Kokoshi 200 milionë, politikani më i pasur i Evropës në vendin më të varfër të saj, sot del haptazi si ideatori i betonizimit të parkut" Dita e madhe e Pranverës së demokracisë po afron, nuk e ndalon dot as Rama

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.992Z

Der Spiegel: NSA, mbi 300 raporte mbi kancelaren Merkel

Revista gjermane “Der Spiegel” thotë se Agjencia amerikane e Sigurisë Kombëtare kishte ruajtur mbi 300 raporte mbi Kancelaren gjermane Angela Merkel, një informacion që mund të lërë një gjurmë tjetër në marrëdheniet mes dy vendeve lidhur me programet amerikane të zbulimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.956Z

Të gjithë mbi tavolina, Bebe Rexha mbi…

Të gjithë hipën mbi tavolina kur u krijua hiti ‘Tavolina’ nga Ledri, Lumi B dhe Ermal Fejzullahu. Të famshëm e qytetarë të tjerë i zgjodhën tavolinat që të hipnin. Por, është Bebe Rexha ajo që ka vendosur të hip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama