Rezultate te kerkimit per termin: +Mbi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.522Z

Mbi kritikën! - qasje

Meqenëse kritiku konsiderohet si njeri më kulturë të gjerë letrare, shenjat e objektivitetit duhet të jenë prezent në formulimet e dhëna mbi veprën letrare, përkundër asaj se nga recipienti i mundshëm çdo formulim konsiderohet vetëm një përshtypje, nëse shprehemi me terminologjinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.338Z

Tottenhami mbi Arsenalin

Harry Redknapp ende beson se Tottenhami do të përfundojë mbi Arsenalin këtë sezon. Të shtunën, skuadra e Redknappit bëri një hap të madh drejt përfundimit në pozitën e katërt duke barazuar 0-0 në Chelsea, por zbriti në tri pikë prapa Arsenalit që fitoi 3-0 ndaj Aston Villas. Megjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.722Z

Ciara mbi deve

Këngëtarja Rn’B, ka zgjedhur të kaloj disa qaste mbi deve, ndërsa ndodhet për koncert në Dubai. 27 vjeqara, e lindur si Ciara Princess Harris, së bashku me një shoqe, kanë zgjedhur kafshën me një gungë, për të bër&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.271Z

Dronë mbi Francë, fluturuan mbi centralet bërthamore, nisin hetimet

Franca ka nisur  hetimet për disa dronë të paidentifikuar, të cilët janë  parë të fluturojë mbi impiantet bërthamore të shërbimeve shtetërore EDF. Lajmi është bërë i ditur nga minsitri i Brendshëm francez, Bernard Cazeneuve. Sipas shërbimeve shtetërore franceze, dronët kanë 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.913Z

Shpërthen meteori mbi Alabama

Një meteor i përmasave të një topi bejsbolli ka shpërthyer mbi pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara mbrëmjen e së hënës, duke e krijuar një rrip të dritës, një zhurmë të madhe dhe jashtëzakonisht shumë postime në rrjetin social Twitter, raporton Reuters. Meteori është sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.547Z

Gangnam mbi kali

Me Gangnam Style, ai bëri që anë e mbanë botës, të vallëzohet rutina e tij. 35 vjeqari, emir i vërtetë i të cilit është Park Jae-sang, ka qëndruar i hipur mbi një kaltë artificial, për të regjistruar një rek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.083Z

"Dritë" mbi qytetërimin osman

Instituti Shqiptar i Mendimit dhe Qytetërimit Islam, promovon sot vëllimin "Historia e shtetit, shoqërisë dhe civilizimit osman". Ky libër sjell një trajtim tërësor të jetës politike, administrative dhe shoqërore të një perandorie që pati shtrirje në tre kontinente. Vëllimi është h

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama