Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjes +Mimi +Kodheli

Total: 2600
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.373Z

Mimi Kodheli: Jemi të limituar për refugjatët!

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli deklaron në një intervistë për Ora News, se Shqipëria nuk mund të presë një numër të lartë emigrantësh nga vendet e Lindjes. Sipas saj, kjo është një çështje shqetësuese për vendet e Ballkanit. Shqipëria është mjaft e limituar, thotë minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.277Z

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli shpallet Qytetare Nderi e bashkisë Klos: Kontribut për ndërtim e urave, rrugëve dhe pastrimin e municioneve

Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli u shpall Qytetare Nderi e Bashkisë Klos në qarkun e Dibrës. Me vendimin nr. 101, datë 24.06.2016 Këshilli Bashkiak vendosi ti japë titullin Qytetare Nderi e Bashkisë Klos, znj. Mimi Kodheli, ministere e Mbrojtjes e Republikës së Shqipërisë, me m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.510Z

Mimi Kodheli vizite ne Britani

brbrTek Shqiperia do te gjeni nje alet te mire Ky ka qene mesazhi i percjelle nga Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli gjate nje vizite zyrtare ne Britanine e Madhe Ajo eshte pritur ne Londer  nga homologu i saj britanik sekretari i mbrojtjes Michael Fallon me te cilin bisedoi lidhur me marredhenie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.003Z

FOTO LAJM/ 5 gratë ministre të NATO-s,mes tyre edhe Mimi Kodheli

Në të majtë qëndron ministrja e mbrojtjes hollandezja Jeanine Hennis-Plasschaert, Ursula von der Leyen,ministrja gjermane e mbrojtjes, Ine Marie Eriksen Soreide e Norvegjisë dhe Roberta Pinottie e Italisë. Përkrah tyre është edhe ministrja shqiptare e Mbrojtjes Mimi Kodheli. Fotoja ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.482Z

Tensionet në Maqedoni, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli takon Ali Ahmetin. Leksion për NATO-n në Universitetin e Strugës

Në kulmin e debateve mes Maqedonisë dhe Shqipërisë, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli zhvilloi një vizitë në vendin fqinj ku u takua edhe me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti. Ditët e fundit, Presidenti Ivanov, Gruevski si dhe zyrtarë të lartë rusë kanë akuzuar Shqipërinë se po ndërhy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.212Z

Kodheli: Do të depolitizojmëministrinë e Mbrojtjes

TIRANE- Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli garantoi rritjen profesionale dhe depolitizimin në institucionet e Ministrisë së Mbrojtjes. Gjatë një takimi me përfaqësuesen e Departamentit amerikan të Mbrojtjes Evelyn Farkas, Kodheli nënvizoi angazhimin e qeverisë shqiptare në luftimin e feno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.591Z

Mimi Kodheli zotohet: SHQUP-i do ti kthehet ushtrisë

Mimi Kodheli, Ministre e Mbrojtjes në qeverinë Rama, e quan të jashtëligjshëm vendimin e qeverisë për ti kaluar për përdorim godinën e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë Partisë Demokratike. Kodheli sqaron se ku është shkelur ligji me këtë Vendim të Këshillit të Min

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama