Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.006Z

Meimerakis: Athina jep votën e saj "pro" për Shqipërinë

Ministri grek i Mbrojtjes, Evangelos Meimarakis, u shpreh i palëkundur në mbështetjen që Greqia i jep Shqipërisë për anëtarësimin në NATO. Kjo u konfirmua gjatë takimit të ministrave të Mbrojtjes të Evropës Juglindore, të mbajtur më 11 mars në Sofje (Bullgari), ku ishte i pranishë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.881Z

Mbrojtja, sistem te automatizuar per menaxhimin e burimeve

Autoritetet shqiptare kane arritur te instalojne Sistemin e automatizuar te menaxhimit te burimeve te Mbrojtjes, duke permbushur nje nga standardet me te rendesishme te NATO-s. Prof. Dr. Arta Musaraj, zevendesministre e Mbrojtjes, duke folur dje per median, tha se ne fushen e reformave te mbrojtjes,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.519Z

SHBA do te ndihmoje Shqiperine ne asgjesimin e municioneve

Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe Departamenti i Mbrojtjes do te mbeshtesin e ndihmojne Shqiperine ne procesin e asgjesimit te municioneve te teperta dhe ne vijimin e reformave. Kete garanci e mori Ministri Shqiptar i Mbrojtjes Oketa ne Pentagon gjate takimit me Sekretarin amerikan te Mbrojtjes R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.795Z

Kosova, ministri Imami përplaset me homologun serb

01/06/2010 Konferenca për NATO-n Çështja e pavarësisë së Kosovës ka përplasur dje dy ministrat e Mbrojtjes, atë shqiptar Arben Imami dhe atë të Serbisë Drashko Jovanoviç. Konfrontimi deklarativ i dy homologëve për Kosovën është bërë në konferencën kushtuar NATO-s dhe integrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.935Z

Dënohet hakerja e ushtrisë shqiptare, kopjoi gjithçka nga kompjuteri i Drejtorit të Sigurisë

Shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes AISM, në Ministrinë e Mbrojtjes, ka hakeruar kompjuterin e drejtorit të kësaj agjencie duke kopjuar gjithçka që ai kishte në kompjuter. Ky veprim përveçse alarmoi drejtuesit e Ministrisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.121Z

SHBA, Çeki, traktat për sistemin e mbrojtjes nga raketat

Shtetet e Bashkuara dhe Republika Çeke nënshkruan një traktat me anë të të cilit autorizohet dislokimi i një pjese të sistemit amerikan për mbrojtjen nga raketat në Republikën Çeke. Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs dhe Ministri i Jashtëm çek Karel Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.937Z

Berluskoni rifiton “emrin”, në treg skema e re e mbrojtjes

 Duket se rrota e fatit në Itali është kthyer përsëri nga kryeministri Silvio Berluskoni, me gjithë skandalet mediatike të publikuara gjatë muajit të fundit. Tani mediat në Itali nuk mund të bëjnë tjetër përveçse të publikojnë lajmet e skemës së ndërtuar prej tij për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama