Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.559Z

Mbrojtjes: Largoi bunkerët

Prefektura i kërkon Komuna, për një muaj, ka ngritur brigadën pastruese për vijën bregdetare Aksioni për largimin e qendrave të zjarrit, bunkerëve, nga plazhi i Semanit, konsiderohet i dështuar. Kjo për faktin se nga 78 bunkerë që regjistroheshin përgjatë bregdetit të Semanit, asnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.537Z

Kontrolli ne Ministrine e Mbrojtjes

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fog Rasmusen konsideron nje detyrim themelor në demokraci kontrollin parlamentar mbi institucionin e mbrojtjes. Përmes një letre, dërguar si përgjigje të shqetësimit të opozitës për bllo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.946Z

Putin shkarkoi Ministrin e Mbrojtjes

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka shkarkuar nga pozita e tij Ministrin e Mbrojtjes, Anatoly Serdyukov.Gjatë një takimi të mbajtur me guvernatorin e rajonit të Moskës, Sergei Shoigu, Putin tha se Shoigu do të jetë ministri i ardhshëm i Mbrojtjes i Rusisë.Ai tha se vendimi për ta shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.426Z

Ministri i Mbrojtjes, vizitë në Itali

Imami - La Russa: Të rrisim kapacitetet e Ushtrisë Shqiptare për të kontribuar në operacionet e paqes Me ftesë të komandantit të Kolegjit të Mbrojtjes të NATO-s në Romë, gjeneral major Wolf Dieter Loeser, me datë 25 maj 2010 ministri i Mbrojtjes z. Arben Imami, bëri një vizitë zyrtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.212Z

Kodheli: Do të depolitizojmëministrinë e Mbrojtjes

TIRANE- Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli garantoi rritjen profesionale dhe depolitizimin në institucionet e Ministrisë së Mbrojtjes. Gjatë një takimi me përfaqësuesen e Departamentit amerikan të Mbrojtjes Evelyn Farkas, Kodheli nënvizoi angazhimin e qeverisë shqiptare në luftimin e feno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.822Z

Ministria e Mbrojtjes kerkon klubin Partizani

10/12/2010Kerkesa depozitohet ne sekretarine e Gjykates se Tiranes Kerkohet autoresia e pronesise se klubit legjende TIRANE- Pas problemeve te shumta ligjore mbi pronesine qe ka klubi i futbollit Partizani tashme ketij te fundit i eshte shtuar edhe nje problem tjeter ligjor pasi mesohet se Ministria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.859Z

Petro Koçi emërohet zv.ministër i Mbrojtjes

Petro Koçi emërohet zv.ministër i Mbrojtjes. Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të Këshillit të Ministrave, ku gjithashtu pati ndryshime zv.ministrash edhe në Ministrinë e Financave dhe në atë të Punëve të Jashtme. Pas emërimit të Petro Koçit, Ministria e Mbrojtjes bëh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama