Rezultate te kerkimit per termin: +Mcllwham +Jetike

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.915Z

Mcllwham: 8 maji, mundësi që duhet shfrytëzuar

TIRANE- Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Tiranë, Fiona McIlwham një ditë para mbylljes së fushatës elektorale ka bërë thirrje për një proces zgjedhor sa më pozitiv dhe transparent. Në një mesazh për drejtuesit e policisë, komisionerët dhe faktorin politik në Shqipëri, Mcllwham

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.327Z

Integrimi, Mcllwham: Çështje kombëtare, jo për të fituar votat

Tiranë- Ambasadorja britanike në Tiranë, Fiona Mcllwham, në prag të largimi ka deklaruar se medja tuhet të japë më tepër kontribut për pasqyrimin e çështjeve që kanë të bëjnë me integrimin.Gjatë tryezës për rolin e medias në procesin e integrimit, Mcllwham u shpreh se integrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Ambasadorja britanike Mcllwham Oferta e PS per krizen premtuese

TIRANE- Ambasadorja e Britanise se Madhe ne Shqiperi Fiona Mcllwham tha sot se oferta e bere nga Partia Socialiste per zgjidhjen e krizes poltike eshte premtuese. Duke folur ne konferencen per aderim ne BE Mcllwham tha se institucionet demokratike jane jetike dhe se shteti nuk duhet te varet nga te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.821Z

Integrimi Mcllwham Ceshtje kombetare

Vetëm pak ditë para largimit të saj nga Shqipëria, ambasadorja e Mbretërisë së Bashkuar deklaron se procesi i integrimit të Shqipërisë duhet parë si një projekt kombëtar dhe jo sa për të fituar votat. Duke folur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.920Z

Ambasadorja Britanike Zgjedhjet e suksesshme lokale jetike per integrimin ne BE

Ambasadorja Britanike në Tiranë, Fiona McIlwham vlerëson se zgjedhjet lokale janë tepër të rëndësishme. Në një deklaratë për media, diplomatja angleze, shprehet se realizimi i zgjedhjeve të suksesshme në Shqipëri, ësht&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.916Z

Ambasadorja britanike: Zgjedhjet pozitive, jetike për anëtarësimin në BE

TIRANË-Në prag të zgjedhjeve vendore, Ambasada britanike në Shqipëri ka apeluar sot për një proces zgjedhor pozitiv e transparent si një mundësi për të forcuar demokracinë në vend dhe mundësi për të arritur në BE. &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.915Z

McIlwham Zgjedhjet e 8 majit mundesi per te forcuar demokracine

Ambasadorja e Britanise se Madhe ne Tirane Fiona McIlwham tha sot se zgjedhjet e 8 majit jane nje mundesi per te forcuar demokracine ne Shqiperi ndaj shqiptaret duhet ta shfrytezojne kete mundesi. Une besoj se Shqiperia dhe shqiptaret do ta shfrytezojne kete mundesi theksoi Mcllwham ne deklarate

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama