Rezultate te kerkimit per termin: +Mehmet +Myftiu

Total: 129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.091Z

Fitër Bajrami në Kosovë, myftiu i Kosovës apel për tolerancë

Me rastin e faljes së Festës së Fitër Bajramit, myftiu i Kosovës, Naim Tërnava u është drejtuar me një mesazh të gjithë besimtarëve myslimanë, duke thënë se të gjithë besimtarët myslimanë janë vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.179Z

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës

Nga Paul Tedeschini Me dorëzimin e kalasë së Shkodrës në janar 1479, sulltani turk-osman Mehemeti i II Fetihu/Pushtuesi dha urdhen që katedralja katolike (dhe të gjitha kishat e tjera) të këthehet në xhami me emnin Xhamia e Mehmet Fetihut/Pushtuesit. Me datën 23.11.2005 Prof. Pëllumb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.860Z

Besa Myftiu E kam pare me ironi diktaturen

Se shpejti do te botohet ne shqip romani i Besa Myftiut Rrefime nga vendet e harruara. E ka perkthyer apo thene me mire e ka rishkruar kete roman per perballjen e pas 20 vjeteve me lexuesin shqiptar. Shkrimtarja rrefen nostalgjite dhe lidhjet me Shqiperine Se shpejti Besa Myftiu do te kete perballj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.864Z

Prishtine Besimtaret myslimane falen Bajramin

Ne Xhamine Sulltan Mehmet Fati e njohur edhe si Xhamia e Madhe ne Prishtine besimtaret myslimane falen Namazin e Fiter Bajramit. Me kete rast myftiu i Kosoves Naim Ternava ne mesazhin e tij para besimtareve myslimane tha se festa e Fiter Bajramit eshte feste e nje rendesie te vecante per ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.940Z

Erdogan kërkon njohjen e Kosovës nga Tunisi

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava është pritur të martën nga kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e të cilin myftiu e falënderoi për pritjen e ngrohtë vëllazërore si dhe për angazhimin e kujdesin e vazhdueshëm të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Skicën e godinës së parë e bëri Ali Myftiu

01/12/2009  Flet Hyqmet Kotherja ish-normalist dhe studiues: Ja 100 vitet histori të shkollës Normale ELBASAN- Më 1 dhjetor 1909 hapet e para shkollë Normale në shërbim të përgatitjes së mësuesve nga e gjithë Shqipëria me qendër në Elbasan. Shkolla erdhi si domosdoshmëri, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.124Z

Thoma Deljana, ministri që guxoi të kundërshtojë Mehmet Shehun

Nga Sejdo Harka Të shkruash për Thoma Delianën, do të thotë të shkruash për historinë 15-vjeçare të arsimit dhe kulturës shqiptare, në një periudhë sa të vrullshme aq dhe të vështirë. Është koha kur Zeusët e diktaturës, të cilëve u kishte hyrë lepuri në bark, kërkojnë që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama