Rezultate te kerkimit per termin: +Mehmeti

Total: 3417
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.398Z

Shah, Dritan Mehmeti shpallet sërish kampion

Kampion doli ai që pritej. Është Dritan Mehmeti fitues i kampionatit kombëtar individual të shahut. Konfirmimi për një nga shahistët më të mirë të Shqipërisë erdhi pas 9 raundesh në sallën e këtij sporti në stadiumin kombëtar Qemal Stafa. Me vetëm gjysmë pike më shumë mundi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.339Z

Kim Mehmeti: Politikanëve iuintereson Shqipëria e ndarë

Analisti Kim Mehmeti, në studion e Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja, deklaroi se politikanëve u leverdis që të kemi 5 Shqipëri. Ne kemi politikanë që vishen me Versace, por mendësinë e kanë të Konferencës së Londrës në 1913. Është e paimagjinueshme që mos të ketë një mendës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.984Z

Mehmeti&Kraja

12/02/2005  Mehmet Kraja: “Pavarësisht se institucionet e kulturës dhe të shtetit japin çmime, kjo nuk ndryshon gjë në esencën e saj, pozita e krijuesit në këtë shoqëri të tranzicionit është shumë e ngatërruar në pikëpamjen e një ekzistence normale dhe të një lirie t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.003Z

Mehmeti, i gatshëm për Palermon

Pas presidentit Maurizio Zamparini, edhe Agon Mehmeti e ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me skuadrën e Palermos, me të cilën do të nënshkruar kontratë pesë vjeçare në fillim të vitit të ardhshëm. Sipas medieve suedeze ndeshje e fundit e sulmuesit kosovar me Malmon do të jetë aj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.628Z

Mehmeti, i pakënaqur me bashkëlojtarët

Nga Express më 01 korrik 2011 në ora 12:00 Kampioni aktual i Suedisë, Malmo po kalon nëpër një periudhë të vështirë. Ata tashmë renditen në vendin e shtatë në tabelë me dhjetë pikë më pak se lideri Helsinborg. Përveç kësaj, skuadra suedeze - ku luajnë edhe dy sulmuesit kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.242Z

Mehmeti: Ceshtjet e shqiptareve, Tirana apatike

Analisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka deklaruar se Tirana zyrtare nuk reagon si duhet kur behet fjale per ceshtje qe prekin ne teresi kombin shqiptar. “Kur i shtrojme ne kerkesat tona, Tirana nuk reagon. Problemi i Tiranes eshte shume i madh”, ka pohuar Mehm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.469Z

Shuhet poeti Din Mehmeti

In Memoriam Nderroi jete mbremjen e se enjtes ne moshen 78-vjecare poeti Din Mehmeti. I lindur ne vitin ne vitin 1932 ne fshatin Gjocaj te Junikut ai studioi per gjuhe dhe letersi shqipe ne Universitetin e Beogradit. Per shume vite ka qene profesor ne Shkollen Pedagogjike te Gjakoves. Ne Gjakove do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama