Rezultate te kerkimit per termin: +Michael +Spindelegger

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.799Z

Spindelegger viziton Kosovën

Nga Express më 24 mars 2011 në ora 21:30 Ministri i Punëve të Jashtme i Austrisë, Michael Spindelegger, vjen të premten për një vizitë zyrtare në Kosovë. Ministri austriak do të ketë takime me përfaqësues institucionalë të Republikës së Kosovës dhe përfaqësues ndërkombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.315Z

Spindelegger: Integriteti territorial i Kosovës i paprekshëm

Nga Express më 01 shtator 2011 në ora 13:13 Nënkancelari i Austrisë, Michael Spindelegger ka porositur Beogradin të sqarojë raportet me Kosovën, pasi nga kjo varet kandidatura e Serbisë në Bashkimin Evropian, thuhet në një komunikatë të Ministrisë së Jashtme austriake.... Spindele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.205Z

Spindelegger: Austria, mbështetje Shqipërisë drejt BE-së

Austria do të jetë një avokate e Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Ministri i Jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger, vizitoi dje Tiranën zyrtare dhe në konferencën e përbashkët për shtyp me ministrin Meta, ai pohoi se Austria do të mbështesë Shqipërinë. “Austri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.787Z

Spindelegger Pavaresia svihet ne pikepyetje

Ne e kuptojme se Serbia nuk do ta njohe Kosoven qe neser por nuk mund te pranojme qe pavaresia e Kosoves edhe nje here te vihet ne pikepyetje Ministri i Puneve te Jashtme i Austrise Michael Spindelegger ka porositur per kompromis ndermjet Serbise dhe BE-se per Rezoluten serbe per Kosoven ne Asamble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.402Z

Spindelegger: E prisnim mundësinë për të investuar në Shqipëri

Presidenti i dytë i Parlamentit austriak, Michael Spindelegger, u shpreh ditën e djeshme në Forumin Ekonomik të Vjenës së biznesi austriak ka pritur prej kohësh që të investojë në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij në këtë forum, i cili u zhvillua ditën e djeshme në Tiranë, Spindeleg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.628Z

Spindelegger: Austria mbështet Kosovën

Kosova është test në përpjekjet e Evropës për të stabilizuar Ballkanin Perëndimor, për të integruar këtë rajon në BE, dhe për të nxitur zhvillimin e ekonomik të tij, ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Michael Spindelegger, pas një takimi të shkurtër që ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.265Z

Spindelegger pas Athinës në Shkup për vizitë zyrtare

SHKUP-  Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Michael Spindelegger zhvillon sot një vizitë zyrtare në Maqedoni për nënshkrimin e një marrëveshjeje bashkëpunimi për zhvillim. Shefi i diplomacisë austriake do të zhvillojë takime me homologun e tij maqedonas, Antonio Miloshoski,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama