Rezultate te kerkimit per termin: +Michael +Spindelegger

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.183Z

Spindelegger: Më 1 janar,jo liberalizim vizash

Liberalizimi i vizave me datë 1 janar nuk është i mundur për Shqipërinë pavarësisht progresit të madh që ajo ka bërë në sektorë të rëndësishëm. Ky ka qenë mesazhi kryesor që ka përcjellë ministri i jashtëm austriak Michael Spindelegger gjatë vizitës së tij në Tiranë menjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.481Z

Spindelegger: Ballkani në BE deri në vitin 2020

Shefi i diplomacisë austriake, Michael Spindelegger ka paralajmërur fillimin e një nisme për Ballkanin Perëndimor në BE, duke thënë se dëshiron të shohë tërë rajonin në BE deri në vitin 2020. Spindelegger ka paraqitur planin që vendet e Ballkanit Perëndimor t'i përafrohen BE-së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.415Z

Spindelegger: Takimi i Tadicit është i vonuar, presim Nikolicin

Zëvendës kancelari dhe ministri i Jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger, ka vlerësuar se nga ana serbe është paksa vonë për takimin simbolik, dje në Dubrovnik, të ish-presidentit të Serbisë, Boris Tadic, dhe kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit.Sipas tij, presidenti Nikoliq duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.874Z

Austria, Spindelegger: Shqipëria, progres në kohë rekord

Austria vlerëson progresin e prekshëm të Shqipërisë për realizimin e detyrimeve të udhërrëfyesit dhe shpreh bindjen se së shpejti qytetarët shqiptarë do të udhëtojnë pa viza në Evropë, duke garantuar mbështetjen e plotë dhe të fuqishme të qeverisë austriake p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.079Z

Spindelegger: Kufijtë Kosovë-Serbi janë të përcaktuar

Ministri i jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger ka deklaruar se kufijtë e Kosovës janë të përcaktuar dhe nuk do të ketë ndryshim të tyre.   Gjatë një takimi me ministrin e Jashtëm serb Ivan Mërkiç në Nju J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.536Z

Spindelegger: Dorëzimi i Divjakut, i paimagjinueshëm

Ministri i jashtëm i Austrisë Michael Spindelegger ka deklaruar se ishte i paimagjinueshëm dorëzimi tek autoritetet serbe i gjeneralit të Bosnjës, Jovan Divjak. Ky i fundit u arrestua ditë më parë në aeroportin e Vienës bazuar në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.155Z

Spindelegger, Juppe dhe Terzi, thirrje që të nënshkruhet MSA ndërmjet BE dhe Kosovës

Tre ministrat e jashtëm, atij të Austrisë, Michael Spindelegger, atij Francez, Alain Juppe dhe të Italisë, Guilio Terzi kanë bërë thirrje që pas përfundimit të studimit të fizibilitetit, të nënshkruhet marrëveshja për Stabilizim Asociimit mes Bashkimit Evropian dhe Kosovës. “As

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama