Rezultate te kerkimit per termin: +Michael +Spindelegger

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.315Z

Spindelegger: Integriteti territorial i Kosovës i paprekshëm

Nga Express më 01 shtator 2011 në ora 13:13 Nënkancelari i Austrisë, Michael Spindelegger ka porositur Beogradin të sqarojë raportet me Kosovën, pasi nga kjo varet kandidatura e Serbisë në Bashkimin Evropian, thuhet në një komunikatë të Ministrisë së Jashtme austriake.... Spindele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.205Z

Spindelegger: Austria, mbështetje Shqipërisë drejt BE-së

Austria do të jetë një avokate e Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Ministri i Jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger, vizitoi dje Tiranën zyrtare dhe në konferencën e përbashkët për shtyp me ministrin Meta, ai pohoi se Austria do të mbështesë Shqipërinë. “Austri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.787Z

Spindelegger Pavaresia svihet ne pikepyetje

Ne e kuptojme se Serbia nuk do ta njohe Kosoven qe neser por nuk mund te pranojme qe pavaresia e Kosoves edhe nje here te vihet ne pikepyetje Ministri i Puneve te Jashtme i Austrise Michael Spindelegger ka porositur per kompromis ndermjet Serbise dhe BE-se per Rezoluten serbe per Kosoven ne Asamble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.402Z

Spindelegger: E prisnim mundësinë për të investuar në Shqipëri

Presidenti i dytë i Parlamentit austriak, Michael Spindelegger, u shpreh ditën e djeshme në Forumin Ekonomik të Vjenës së biznesi austriak ka pritur prej kohësh që të investojë në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij në këtë forum, i cili u zhvillua ditën e djeshme në Tiranë, Spindeleg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.628Z

Spindelegger: Austria mbështet Kosovën

Kosova është test në përpjekjet e Evropës për të stabilizuar Ballkanin Perëndimor, për të integruar këtë rajon në BE, dhe për të nxitur zhvillimin e ekonomik të tij, ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Michael Spindelegger, pas një takimi të shkurtër që ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.265Z

Spindelegger pas Athinës në Shkup për vizitë zyrtare

SHKUP-  Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Michael Spindelegger zhvillon sot një vizitë zyrtare në Maqedoni për nënshkrimin e një marrëveshjeje bashkëpunimi për zhvillim. Shefi i diplomacisë austriake do të zhvillojë takime me homologun e tij maqedonas, Antonio Miloshoski,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.186Z

Spindelegger: Austria mbështet Ballkanin Perëndimor në BE

Ministri i Jashtëm austriak, Michael Spindelegger këmbënguli sot gjatë një takimi të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian se Ballkani Perëndimor duhet të vazhdojë të ketë një perespektivë të qartë të anëtarësimit në bllokun 27-anëtarësh. Pas një analizimi të procedur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama