Rezultate te kerkimit per termin: +Michael +Spindelegger

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.402Z

Spindelegger: E prisnim mundësinë për të investuar në Shqipëri

Presidenti i dytë i Parlamentit austriak, Michael Spindelegger, u shpreh ditën e djeshme në Forumin Ekonomik të Vjenës së biznesi austriak ka pritur prej kohësh që të investojë në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij në këtë forum, i cili u zhvillua ditën e djeshme në Tiranë, Spindeleg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.628Z

Spindelegger: Austria mbështet Kosovën

Kosova është test në përpjekjet e Evropës për të stabilizuar Ballkanin Perëndimor, për të integruar këtë rajon në BE, dhe për të nxitur zhvillimin e ekonomik të tij, ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Michael Spindelegger, pas një takimi të shkurtër që ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.265Z

Spindelegger pas Athinës në Shkup për vizitë zyrtare

SHKUP-  Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Michael Spindelegger zhvillon sot një vizitë zyrtare në Maqedoni për nënshkrimin e një marrëveshjeje bashkëpunimi për zhvillim. Shefi i diplomacisë austriake do të zhvillojë takime me homologun e tij maqedonas, Antonio Miloshoski,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.186Z

Spindelegger: Austria mbështet Ballkanin Perëndimor në BE

Ministri i Jashtëm austriak, Michael Spindelegger këmbënguli sot gjatë një takimi të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian se Ballkani Perëndimor duhet të vazhdojë të ketë një perespektivë të qartë të anëtarësimit në bllokun 27-anëtarësh. Pas një analizimi të procedur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.184Z

Ministri i Jashtëm Michael Spindelegger garanton mbështetjen e Austrisë në hapat e mëtejshëm për anëtarësimin në BE  

Kryeministri Berisha priti sot në takim ministrin e Jashtëm të Austrisë Michael Spindelegger.   Pasi i uroi përzemërsisht mirëseardhjen, Kryeministri Berisha e falënderoi zotin Spindelegger për përkrahjen dhe ndihmën e gjithanshme që Austria i ka dhënë Shqipërisë në shumë f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.183Z

Spindelegger: Më 1 janar,jo liberalizim vizash

Liberalizimi i vizave me datë 1 janar nuk është i mundur për Shqipërinë pavarësisht progresit të madh që ajo ka bërë në sektorë të rëndësishëm. Ky ka qenë mesazhi kryesor që ka përcjellë ministri i jashtëm austriak Michael Spindelegger gjatë vizitës së tij në Tiranë menjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.481Z

Spindelegger: Ballkani në BE deri në vitin 2020

Shefi i diplomacisë austriake, Michael Spindelegger ka paralajmërur fillimin e një nisme për Ballkanin Perëndimor në BE, duke thënë se dëshiron të shohë tërë rajonin në BE deri në vitin 2020. Spindelegger ka paraqitur planin që vendet e Ballkanit Perëndimor t'i përafrohen BE-së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama