Rezultate te kerkimit per termin: +Michael +Spindelegger

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.186Z

Spindelegger: Austria mbështet Ballkanin Perëndimor në BE

Ministri i Jashtëm austriak, Michael Spindelegger këmbënguli sot gjatë një takimi të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian se Ballkani Perëndimor duhet të vazhdojë të ketë një perespektivë të qartë të anëtarësimit në bllokun 27-anëtarësh. Pas një analizimi të procedur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.184Z

Ministri i Jashtëm Michael Spindelegger garanton mbështetjen e Austrisë në hapat e mëtejshëm për anëtarësimin në BE  

Kryeministri Berisha priti sot në takim ministrin e Jashtëm të Austrisë Michael Spindelegger.   Pasi i uroi përzemërsisht mirëseardhjen, Kryeministri Berisha e falënderoi zotin Spindelegger për përkrahjen dhe ndihmën e gjithanshme që Austria i ka dhënë Shqipërisë në shumë f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.183Z

Spindelegger: Më 1 janar,jo liberalizim vizash

Liberalizimi i vizave me datë 1 janar nuk është i mundur për Shqipërinë pavarësisht progresit të madh që ajo ka bërë në sektorë të rëndësishëm. Ky ka qenë mesazhi kryesor që ka përcjellë ministri i jashtëm austriak Michael Spindelegger gjatë vizitës së tij në Tiranë menjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.481Z

Spindelegger: Ballkani në BE deri në vitin 2020

Shefi i diplomacisë austriake, Michael Spindelegger ka paralajmërur fillimin e një nisme për Ballkanin Perëndimor në BE, duke thënë se dëshiron të shohë tërë rajonin në BE deri në vitin 2020. Spindelegger ka paraqitur planin që vendet e Ballkanit Perëndimor t'i përafrohen BE-së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.415Z

Spindelegger: Takimi i Tadicit është i vonuar, presim Nikolicin

Zëvendës kancelari dhe ministri i Jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger, ka vlerësuar se nga ana serbe është paksa vonë për takimin simbolik, dje në Dubrovnik, të ish-presidentit të Serbisë, Boris Tadic, dhe kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit.Sipas tij, presidenti Nikoliq duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.874Z

Austria, Spindelegger: Shqipëria, progres në kohë rekord

Austria vlerëson progresin e prekshëm të Shqipërisë për realizimin e detyrimeve të udhërrëfyesit dhe shpreh bindjen se së shpejti qytetarët shqiptarë do të udhëtojnë pa viza në Evropë, duke garantuar mbështetjen e plotë dhe të fuqishme të qeverisë austriake p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.079Z

Spindelegger: Kufijtë Kosovë-Serbi janë të përcaktuar

Ministri i jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger ka deklaruar se kufijtë e Kosovës janë të përcaktuar dhe nuk do të ketë ndryshim të tyre.   Gjatë një takimi me ministrin e Jashtëm serb Ivan Mërkiç në Nju J

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama