Rezultate te kerkimit per termin: +Michael +Spindelegger

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.184Z

Ministri i Jashtëm Michael Spindelegger garanton mbështetjen e Austrisë në hapat e mëtejshëm për anëtarësimin në BE  

Kryeministri Berisha priti sot në takim ministrin e Jashtëm të Austrisë Michael Spindelegger.   Pasi i uroi përzemërsisht mirëseardhjen, Kryeministri Berisha e falënderoi zotin Spindelegger për përkrahjen dhe ndihmën e gjithanshme që Austria i ka dhënë Shqipërisë në shumë f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.183Z

Spindelegger: Më 1 janar,jo liberalizim vizash

Liberalizimi i vizave me datë 1 janar nuk është i mundur për Shqipërinë pavarësisht progresit të madh që ajo ka bërë në sektorë të rëndësishëm. Ky ka qenë mesazhi kryesor që ka përcjellë ministri i jashtëm austriak Michael Spindelegger gjatë vizitës së tij në Tiranë menjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.481Z

Spindelegger: Ballkani në BE deri në vitin 2020

Shefi i diplomacisë austriake, Michael Spindelegger ka paralajmërur fillimin e një nisme për Ballkanin Perëndimor në BE, duke thënë se dëshiron të shohë tërë rajonin në BE deri në vitin 2020. Spindelegger ka paraqitur planin që vendet e Ballkanit Perëndimor t'i përafrohen BE-së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.415Z

Spindelegger: Takimi i Tadicit është i vonuar, presim Nikolicin

Zëvendës kancelari dhe ministri i Jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger, ka vlerësuar se nga ana serbe është paksa vonë për takimin simbolik, dje në Dubrovnik, të ish-presidentit të Serbisë, Boris Tadic, dhe kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit.Sipas tij, presidenti Nikoliq duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.874Z

Austria, Spindelegger: Shqipëria, progres në kohë rekord

Austria vlerëson progresin e prekshëm të Shqipërisë për realizimin e detyrimeve të udhërrëfyesit dhe shpreh bindjen se së shpejti qytetarët shqiptarë do të udhëtojnë pa viza në Evropë, duke garantuar mbështetjen e plotë dhe të fuqishme të qeverisë austriake p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.079Z

Spindelegger: Kufijtë Kosovë-Serbi janë të përcaktuar

Ministri i jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger ka deklaruar se kufijtë e Kosovës janë të përcaktuar dhe nuk do të ketë ndryshim të tyre.   Gjatë një takimi me ministrin e Jashtëm serb Ivan Mërkiç në Nju J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.536Z

Spindelegger: Dorëzimi i Divjakut, i paimagjinueshëm

Ministri i jashtëm i Austrisë Michael Spindelegger ka deklaruar se ishte i paimagjinueshëm dorëzimi tek autoritetet serbe i gjeneralit të Bosnjës, Jovan Divjak. Ky i fundit u arrestua ditë më parë në aeroportin e Vienës bazuar në një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama