Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrave

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.726Z

Trashëgimtarët e viktimave paditën Këshillin e Ministrave

Dëmshpërblimi Trashëgimtarët e viktimave të Gërdecit kanë paditur Këshillin e Ministrave, si një person juridik publik, duke u bazuar në ligjin "Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave". Sipas padisë, qeveria duhet të përgjigjet civilisht, me pasurinë e saj, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.302Z

Pasuria, opozita afat ministrave

Vazhdon debati në distancë me akuza dhe deklarata mes socialistëve dhe mazhorancës. Opozita i vuri sot afat 24 ore ministrave te deklarojne pasurite dhe lejet koncensionare qe mund te kene perfituar në emër të familjarëve të tjerë. “U bëjmë apel të gjithë ministrave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.173Z

Pazar per shpetimin e ish-ministrave

brbrA ka pasur pazar politik per ndryshimet per reformen ne sistemin e drejtesise Neni 25 i draftit per ndryshimet kushtetuese te propozuar nga ekspertet nderkombetare shkaktoi jo pak debat per shkak te perjashtimit te ish-ministrave te qeverise Berisha nga hetimi i Prokurorise se Posacme Vizion Plu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.485Z

Vendime të miratuara nga Këshilli i Ministrave

Këshilli i Ministrave, në mbledhjen e tij të enjten, nën drejtimin e kryeministrit Sali Berisha, miratoi disa projektligje, vendime dhe marrëveshje. VENDIM Për propozimin e projektligjit "Për ratifikimin e marrëveshjes, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.034Z

Vendimi i Keshillit te Ministrave

Këshilli i Ministrave u mblodh mbrëmjen e të mërkurës nën drejtimin e Kryeministrit Edi Rama. Ndër vendimet e marra bie në sy një rritje mesatarisht prej 4% e pagave të 2800 mjekëve dhe infermierëve që punojnë në spitalet civ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.178Z

Heqja e ministrave, përplasje brenda LSI

Pavarësisht kësaj nisme të pritshme të LSI-së, Kryeministri Rama ka deklaruar se ai është i kënaqur nga performanca e të gjithë ministrave të tij. Ndonëse shumica u zotua se do të zhvishte nga mandati i deputetit të gjithë ministrat e saj, përsëri ministrat Tahiri, Bushati, Gjiknuri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.718Z

Piratët sulmojnë faqen e Këshillit të Ministrave

Piratët e internetit sulmuan dje faqen zyrtare të internet të Këshillit të Ministrave. Mësohet se pas orës 20:00 të ditës së djeshme, faqja zyrtare e informacioneve të Kryeministrisë nuk ishte e gatshme të ofronte lajmet e saj pasi një grup hakerash apo piratë interneti, e kishin dëm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama