Rezultate te kerkimit per termin: +Ministren

Total: 3562
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.111Z

François Hollande do të martohet me Julie Gayet në 60 vjetorin e tij

Mediat franceze raportojnë se presidenti Fransua Hollonde po planifikon të martohet më të dashurën e tij Julie Gayet, në 12 Gusht 2014  pikërisht në ditën e 60-vjetorit të tij. Mesa duket presidenti beqar i Francës është lodhur nga thashethemet për jetën e tij private që pas ndarje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.400Z

Meta takon Mogherinin vleresohet partneriteti strategjik mes dy vendeve

Transmetuar me 25072014 - 1927 Federica Mogherini Ilir Meta PUBLICITET Tirane 25 korrik 2014 NOAal - Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti ne nje takim Ministren e Puneve te Jashtme te Italise Federica Mogherinibr br Gjate ketij takimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.629Z

Bregu Rames Te sfidoj ligjerisht

Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu padit penalisht kreun e Partise Socialiste Edi Rama si dhe deputetet e majte Olta Xhacka Ermonela Felaj Eduart Shalsi si dhe Ilir Beqja me akuzen shpifje per shkak te detyres pas akuzave per korrupsion qe PS ka ngritur per ministren Bregu.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.573Z

Çitaku viziton Londrën

Nga Express më 04 shtator 2011 në ora 19:27 Ministrja e Integrimeve Europiane, Vlora Çitaku do të realizojë një vizitë zyrtare disaditore në Londër, ku do të takohet me zyrtarë të lartë shtetërorë në Mbretërinë e Bashkuar. Siç ka njoftuar MIE’ja, kjo vizitë bëhet me që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.662Z

Michielsen: Në Kosovë, ende punë për tu bërë

Ambasadori belg në Sofje, Mark Michielsen gjatë një takimi të mbajtur me ministren e Integrimit Vlora Çitaku, ka deklaruar se ende ka shumë për tu bërë në Kosovë. Për Michielsen, duhet një mobilizim gjithëpërfshirës shoqëror në mënyrë që Kosova të avancojë me shpejtësi të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.417Z

Kuvend, interpelanca me Kusari-Lilan, më 7 dhjetor

PRISHTINË - Në seancën plenare të 7 dhjetorit, në Kuvendin e Kosovës pritet të zhvillohet interpelanca me Ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila, ne lidhje me masat e reciprocitetit me Serbinë. Ndërkohë, mësohet se sea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.561Z

Shqipëri - Itali, dy vende dhe një det historie e miqësie, i pazëvendësueshëm

Kryeministri Edi Rama priti sot, në takim, Ministren e Punëve të Jashtme të Italisë, Emma Bonino. Kryeministri e falënderoi Znj. Bonino për vizitën dhe i shprehu mirënjohjen për mbështetjen e Italisë në të gjitha fushat e zhvillimit në Shqipëri, e në veçanti në rrugën drejt inte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama