Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.984Z

Ministri Hyseni drejt Brukselit

Pas vizitës zyrtare në Londër, ku delegacioni i lartë kosovar zhvillon takime me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Gordon Brown dhe ministrin e jashtëm David Miliband, ministri i jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni do të udhëtojë drejt Brukselit.Hyseni do të marrë pjesë në taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.092Z

Ministri flet për sulmin

Ministri i Arsimit, Enver Hoxhaj, e ka shfrytëzuar rastin që në takim me mediet në komunën e Ferizajt, të flasë edhe për sulmin që i është bërë atij të martën, gjatë një kokteji në objektin e MASHT-it. “Ishte përpjekje për sulm fizik. Ka qenë një situatë e pakëndshme. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.200Z

Ministri i Përjashtëm Bushati

Nga Ndriçim Kulla* Çdo vend i botës ka një Ministër të Punëve të Jashtme, i cili quhet ndryshe edhe Ministri i Jashtëm. Vetëm Ministri Ditmir Bushati meriton të quhet Ministri i Përjashtëm. Sepse ai është i përjashtuar nga çdo gjë që ka lidhje me politikën e jashtme sadopak seri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.904Z

Ministri Ruli, ultimatum subjekteve

“Qeveria shqiptare nuk do të tolerojë rastet flagrante që vënë në rrezik jetën e banorëve”. Kështu është shprehur dje gjatë një takimi me drejtues të subjekteve që zhvillojnë aktivitet minerar ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Genc Ruli.Në këtë takim min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.403Z

Ministri Cani kritikon doganat

brbrMos mbledhja e te ardhurave eshte pranuar zyrtarisht edhe nga vete Ministri i Financave Ne nje takim me punonjesit e administrates doganore kreu i financave Shkelqim Cani duke prezantuar drejtoren e re te ketij institucioni Pranvera Fagun kerkoi qe te nxirren pergjegjesite per mosrealizimin e te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.334Z

Ministri Oketa viziton Portugalinë

Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa ka zhvilluar një vizitë dy ditore në Lizbonë me ftesë të ministrit të Mbrojtjes të Portugalisë Nuno Teixeira. Gjatë takimit ministri Oketa falenderoi ministrin Teixeira për ftesen, si edhe për marrëdhëniet e mira që ekzistojnë mes dy vendeve në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.696Z

Perplasja Ministri-KLD

Mbledhja e fundit e Keshillit te Larte te Drejtesise ka shenuar perplasjen e radhes mes KLD-se dhe Ministrise se Drejtesise Shkak jane bere emerimet per vendet vakant te mbetura ne Gjykaten e Tiranes Ministri Naco ka kerkuar qe ne keto vende te emeroheshin magjistratet qe kane mbaruar gjate dy vitev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama