Rezultate te kerkimit per termin: +Ministris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.235Z

Ja vendimet të cilat sot i mori Qeveria e Kosovës

E drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi, Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt në të cilën ka shqyrtuar Raportin Nëntëmujor të Buxhetit për vitin 2014, dhe ka miratuar vendime tjera të përgjeg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.568Z

Princi Charles: Rusia po vepron si nazistët në Luftën e Dytë Botërore

LONDER - Princi Charles i ka krahasuar veprimet e Rusisë në Ukrainë, me ato të nazistëve në Evropë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Në një vizitë në Kanada, trashëgimtari i fronit mbretëror të Britanisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.862Z

Insulina me banderola të Serbisë, në institucionet shëndetësore

Në disa institucione publike shëndetësore në Kosovë janë futur në mënyrë të pashpjeguar ilaçe të llojit nsulinë, me banderola të Republikës së Serbisë, gjegjësisht të Ministrisë së Shëndet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.644Z

“Rasti Tolaj”, dështon seanca e parë, për shkak të terminit për vizë!

Ilir Tolaj, ish-sekretari permanent i Ministrisë së Shëndetësisë, do të duhej të paraqitej sot sërish në Gjykatë. Kjo pasi do të niste seanca e shqyrtimit fillestar për veprën penale “Keqpërdorimi i detyrës zyrtare&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.174Z

Reagon Prokuroria e Shetit: Nuk vendosim ne për pagat

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës thotë se që nga viti 2011 përveç pagës bazë siç parashihet me Ligjin për Prokurorin e Shtetit, me vendim të veçantë të Qeverisë së Republikës së Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Grdec; tjetr premtim qeveritar

Forcat xheniere t mbshtetura nga bashkia e Vors kan nisur pastrimin e rrnojave, ndrsa qeveria po punon pr realizimin e projekteve pr ujin e pijshm dhe infrastrukturn rrugore. Kt deklaroi Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa pr banort e Grdecit t cilt pas pas ngjarjes s 15 marsit jan akomoduar n Shtpin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Banda e Durrsit, ndryshohen avokatt

Gjykata e Shkalls s Par pr Krimet e Rnda n Tiran, ka vendosur sot ndryshimin e mbrojtjes ndaj ish-antarve t Bands s Durrsit. Vendimi i mor, pas mungess s herpashershme t avokatve mbrojts, ka ka detyruar trupin gjykues t shtyj disa her seancn n ngarkim t ksaj bande. Edhe sot trupi gjykues iu drejtua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama