Rezultate te kerkimit per termin: +Ministris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.862Z

Insulina me banderola të Serbisë, në institucionet shëndetësore

Në disa institucione publike shëndetësore në Kosovë janë futur në mënyrë të pashpjeguar ilaçe të llojit nsulinë, me banderola të Republikës së Serbisë, gjegjësisht të Ministrisë së Shëndet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.644Z

“Rasti Tolaj”, dështon seanca e parë, për shkak të terminit për vizë!

Ilir Tolaj, ish-sekretari permanent i Ministrisë së Shëndetësisë, do të duhej të paraqitej sot sërish në Gjykatë. Kjo pasi do të niste seanca e shqyrtimit fillestar për veprën penale “Keqpërdorimi i detyrës zyrtare&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.174Z

Reagon Prokuroria e Shetit: Nuk vendosim ne për pagat

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës thotë se që nga viti 2011 përveç pagës bazë siç parashihet me Ligjin për Prokurorin e Shtetit, me vendim të veçantë të Qeverisë së Republikës së Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Grdec; tjetr premtim qeveritar

Forcat xheniere t mbshtetura nga bashkia e Vors kan nisur pastrimin e rrnojave, ndrsa qeveria po punon pr realizimin e projekteve pr ujin e pijshm dhe infrastrukturn rrugore. Kt deklaroi Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa pr banort e Grdecit t cilt pas pas ngjarjes s 15 marsit jan akomoduar n Shtpin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Banda e Durrsit, ndryshohen avokatt

Gjykata e Shkalls s Par pr Krimet e Rnda n Tiran, ka vendosur sot ndryshimin e mbrojtjes ndaj ish-antarve t Bands s Durrsit. Vendimi i mor, pas mungess s herpashershme t avokatve mbrojts, ka ka detyruar trupin gjykues t shtyj disa her seancn n ngarkim t ksaj bande. Edhe sot trupi gjykues iu drejtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Poezia e verës, përfundon aktiviteti italo-shqiptar

Ka prfunduar njri prej aktiviteteve q ambasada italiane ka organizuar ne kuadr t stins s madhe “Italia dhe Shqipria 2010, dy popuj, nj det, nj miqsi: Poezia e vers”. Ky aktivitet tregtar-promocional, u mbyll n ambjentet e Ministris s Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtes s Konsumato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.376Z

Fier, evakuohen statujat pas rrënimit të portikut

N qytetin e Antik t Apolonis ka nisur evakuimi i statujave dhe obiekteve m vlera arkeologjike e historike. Pas alaramit t dhn pr shmbjen e portikut ku mbaheshin rreth 36 objekte dhe 9 statuja, sot paradite ka nisur zhvendosja e objekteve antike me mjete t specializuara t ardhura nga Gjermania. Pr ev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama