Rezultate te kerkimit per termin: +Ministris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.644Z

“Rasti Tolaj”, dështon seanca e parë, për shkak të terminit për vizë!

Ilir Tolaj, ish-sekretari permanent i Ministrisë së Shëndetësisë, do të duhej të paraqitej sot sërish në Gjykatë. Kjo pasi do të niste seanca e shqyrtimit fillestar për veprën penale “Keqpërdorimi i detyrës zyrtare&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.174Z

Reagon Prokuroria e Shetit: Nuk vendosim ne për pagat

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës thotë se që nga viti 2011 përveç pagës bazë siç parashihet me Ligjin për Prokurorin e Shtetit, me vendim të veçantë të Qeverisë së Republikës së Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Grdec; tjetr premtim qeveritar

Forcat xheniere t mbshtetura nga bashkia e Vors kan nisur pastrimin e rrnojave, ndrsa qeveria po punon pr realizimin e projekteve pr ujin e pijshm dhe infrastrukturn rrugore. Kt deklaroi Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa pr banort e Grdecit t cilt pas pas ngjarjes s 15 marsit jan akomoduar n Shtpin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Banda e Durrsit, ndryshohen avokatt

Gjykata e Shkalls s Par pr Krimet e Rnda n Tiran, ka vendosur sot ndryshimin e mbrojtjes ndaj ish-antarve t Bands s Durrsit. Vendimi i mor, pas mungess s herpashershme t avokatve mbrojts, ka ka detyruar trupin gjykues t shtyj disa her seancn n ngarkim t ksaj bande. Edhe sot trupi gjykues iu drejtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Poezia e verës, përfundon aktiviteti italo-shqiptar

Ka prfunduar njri prej aktiviteteve q ambasada italiane ka organizuar ne kuadr t stins s madhe “Italia dhe Shqipria 2010, dy popuj, nj det, nj miqsi: Poezia e vers”. Ky aktivitet tregtar-promocional, u mbyll n ambjentet e Ministris s Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtes s Konsumato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.376Z

Fier, evakuohen statujat pas rrënimit të portikut

N qytetin e Antik t Apolonis ka nisur evakuimi i statujave dhe obiekteve m vlera arkeologjike e historike. Pas alaramit t dhn pr shmbjen e portikut ku mbaheshin rreth 36 objekte dhe 9 statuja, sot paradite ka nisur zhvendosja e objekteve antike me mjete t specializuara t ardhura nga Gjermania. Pr ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

Prokuroria, Ligjet diskutojnë sot raportin e Ministrisë së Drejtësisë

Komisioni i Ligjeve do t njihet sot me raportin e Ministris s Drejtsis pr punn e prokuroris gjat vitit 2009. N kt raport tpublik pak dit m par nga gazeta “standard” thuhet se n shum raste prokurort n shkelje t ligjit kan pushuar shtje penale. N kt raport konstatohen r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama